Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 11

Strana 2 z 86 Previous  1, 2, 3 ... 44 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  le pluie So 20 október - 18:58

Ahojte,

páči sa mi, keď to tu žije aj keď prispievajú ženy/dievčatá Smile. Konečne víkend. Dosýta som sa konečne vyspala. Niečo poupratovala, vyvoňala izbu novým difuzérom. Pokúšala sa čítať knižku, ale zbytočne. Ťažká literatúra, pre ktorú treba prečítať niekoľko asi ďalších kníh plus je tam veľa cudzích slov, tak asi nie som taká múdra radšej som to zabalila. Včera som sa ešte stretla s kamoškou. Je to šikulka, dizajnérka a výtvarníčka a pracuje pre jednu firmu čo vyvíjajú bioplast! Bolo to fajn, no uvedomila som si, že nie som na tom až tak dobre. Keď vidím, ako sa ľudia - moji priatelia úspešne realizujú, tak ja si uvedomím, že ja len stále bojujem so sebou a svojim nizkym sebavedomím. Napísala som dnes hneď jednej terapeutke, lebo si toho nesiem už veľa a treba to nejak spracovať. Dúfam, že jej odpoveď bude kladná a dá mi termín. Skúsim ešte dnes niečo prečítať, urobiť si pohodu doma...Veľa som toho nespravila. A tak zase, nezdá sa to ale aj tých 26 hodín do týždňa mi je dosť. Ešte som si zvykala na skoré vstávanie, poobede som padala do postele, prípadne som zaspala a potom večer zaspať bol problém Very Happy.
No môj život sa rozbieha a netreba sa asi s nikým porovnávať...
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik So 20 október - 19:33

Ahojte!

Ahoj le pluie! giving a hug
Prepáč mi prosím, chcela som ti celý týždeň odpísať, no nepodarilo sa kvôli práci. Nechcela som to len tak šupnúť dokopy, ale všetulko napísať, tak ešte to doženiem sľubujem. Aj ja som rada, že prispieva toľko ľudí, úplne super.
A milá le pluie, nestresuj sa, si šikovná určite. Keď je človek citlivejší než priemer, je proste iné tempo k spokojnosti. Verím, že keď aj niekedy pomaličky, ale ty budeš kráčať jedine vpred.

Face!
Neopováž sa nás nechať opäť! Zakazujem ti! affraid
Si fajn, ako aj Matej písal, žije to tu, keď napíšeš.
Ale nechlastaj! Dočerta! Nenič sa tým, to je blbosť! Plus, muži vôbec nie sú sexuálni keď chlastajú!!!! Darmo si zlatý, ako si písal. Je to odpudivé, fuj!!!!! Ja chápem, že ak nemáš lieky, tak tú preveľkú duševnú bolesť a príznaky si utupoval takto. Ale radšej lieky Face. Bárskto na nich zarába, v našej spoločnosti si myslím, že s takou chorobou proste ich musíme užívať. Ako píšeš, nie sme medzi buddhistami na druhom konci sveta, ale žiaľ medzi predátormi v kravatách. A nejako treba potlačiť príznaky, aby sme mohli dôstojnejšie žiť svoje životy.
Dážď by bol fajn ako kamoši, ale sneženie ešte krajšie Razz
Takže daj sa dokopy, šup šup!

Drahý Matej!
Musím ti vyjadriť neskutočnú vďaku za toto fórum.
Je oveľa lepšie ako ktorékoľvek, kde som nakukla. A také svätučké. S úžasnými ľuďmi, ktorí sa podporujú.
A ešte toľko, verím že aj ty si zlatučký. Určite. Určite nemáš dôvod na žiarlivosť na nejaķých iných. Si fajn v to verím.

Všetkým prajem krásny večer. Ste supeeeeer.
Matej nevieš sem dať taký smajlík čo posiela pusi? Shocked
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 So 20 október - 20:16

Ahojte,
situácia je nasledovná, a to taká že ma trápi menšia depresia, čo nemusí byť však nič strašné. To sa môže občas stáť, že ma niekto do niečoho nechuť. Hoci počas dňa, čo som sa pozeral na svoj navrhnutý režim celkom funguje:
- lieky sa berú tak, ako majú
- rozcvička by mohla byť aj o niečo dlhšia 15-20 minút (teraz je to len 5 minút)
- prechádzky fungujú vynikajúco (tam to i prekračujem)
- trochu hapruje mi hudba, mal by som počúvať aj nejaké tie pesničky (v súčasnosti nepočúvam žiadnu hudbu)
- šach ide to momentálne sa snažím makať na restoch a komentovať svoje odohrané partie
- mohol by som pridať i niečo náučne (náladu tým zrejme neovplyvním, ale nezaškodí) - prečítať si nejakú tú knižku, či pozrieť kvíz v televízii
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2189
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik So 20 október - 22:43

Takú krásnu vec som počula práve v telke od jedného umelca. Prepáčte, chcem sa o to podeliť.
Povedal, že on má rád len vzácne, staré veci. Porcelánové šálky, z ktorých keď človek vypije kávu, musí ju umyť, a položí do vitríny. Nie umelohmotné poháre, ktoré po vypití kávy zmrští v ruke, a odhodí do koša. Je zástancom trvácnych vzťahov.
Veľmi krásne porovnanie I love you

Kimi, ja som dneska nerobila nič. Zobudila sa asi 5 krát, musela na poštu, potom že pôjdem aj niečo pekné si kuknúť do DM. No tam ma drblo nejako z blízkosti ľudí. Nechápem. Moc mi to vadilo, až som furt od niekoho utekala trošku ďalej, keď boli blízko mňa. Potom domov.

A predtým som cestou na poštu vyniesla tašku so smeťami. Len cestou zbadala ako krásne bolo na trhovisku. Farebné, pestré, zeleninky, sušené kvety, chryzantémy na Dušičky... No a ja som si úplne myslela, že tam kráčam a s taškou s nákupom medzi ľuďmi. A trčali mi vlastne z nej zmrštené fľaše od Domestosu a Kofoly Shocked Shocked Shocked  Takže asi taak...

Prajem krásne sníčky Kimi, a veď si dal svoj program dnes,  a to je super. Vieš Moon
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Hulk DF 365 1 Ne 21 október - 1:08

@kimi2028

Nedaj sa a bojuj!
Ty si pán,krotitel tvojho času!
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Ne 21 október - 8:05

Ďakujem za podporu fajny a anjelik. Necíti sa človek vždy dobre, hoci toho priestoru na zlepšenie je už málo. Denný režim sa mi vidí zautomatizovaný a neuvedomujem si ho už. Napr. teraz v izbe je už poriadok, lieky sú pobraté. Cvičenie je v riešení. Chystám sa pomaly vonku, chcem navštíviť starých rodičov a pozrieť sa na šachový zápas, ako to hrajú naše mladé talenty. Dúfam, že do takej 12-tej to skončí, aby som mohol ísť domov naobedovať sa a zase na menší výlet cca. 90 minútový.

kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2189
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Ne 21 október - 11:15

Ahojte, kamaráti. winking

Anjelik, jeden pusinkový tu je tento: kiss v sade "Smajlíky 1". Či chcela by si radšej inakší? Ak hej, tak skúsim potom pridať. Smile

Kimi, strašne Ti držím palce v Tvojom súčasnom boji. Drž sa, kamarát! giving a hug Super!

---

Dnes sa mám ja zhruba dobre. Víkend plynie a ani sa už nečudujem, že je taký krátky a tak rýchlo preletí. Včera som bol celý deň na počítači, buď fórum, alebo inštalácie, alebo hranie hry, alebo čítanie článkov. Prakticky do polnoci. Popritom som sa staral o jedenie (podaril sa dodržať kilojoulový limit), občas som cvičil, hoci som bol rozhaprovaný, že ako tú sériu vlastne cvičiť, keď činky nemôžem. Hľadal som si cestičky. Občas som umýval riady, ale tým myslím trebárs opláchnutie misiek, taniera, príbora a podobne, čiže žiadne haldy. V zásade tá sobota bola o relaxe. Z kofeínu som mal 3 tabletky Cofi-tabs, iné zdroje nič. Spánok som mal zhruba pokojný - vzhľadom na liečenie ramena (ktoré som si 3krát za deň potieral Voltarenom) spávam teraz najmä na chrbte a mám pocit, že mám akýsi hlbší spánok vďaka tomu. Ale bál som sa, lebo na chrbte sa mi zväčša snívajú nočné mory, takže ma úprimne potešilo, že zatiaľ v tieto noci neboli. Smile

Dnes som vstal asi o 8:20, mám za sebou ranné rituály (holenie, zuby, zmývanie, čistenie pleti Clean´n´Clearom, samoopaľovák, voltaren), lieky, doplnky výživy, okolo desiatej som mal potom raňajky (mušličky, vločky, mlieko). Odcvičil som už pred chvíľkou svoju sériu, konečne celú, okrem tých cvikov s činkami, ktoré posilňujú iné svaly, než bicepsové. Inými slovami, zopár desiatok zhybov na bicepsy som zhruba so 7-kilovou činkou predsa len urobil, lebo mám pocit, že to boľavé na pravom ramene sa týka inej partie svaloviny, ktorú som namáhať teraz nenamáhal. Minirotoped bol na 12 minút, ešte túžim po tom behu, ale je to des sa presvedčiť tam vytrepať. Bojujem so sebou samým a svojou komfortnou zónou... Vylámané zuby A pritom behať potrebujem ako soľ, žiadny iný cvik mi nerozpumpuje moje zaspaté srdce v tepe nad 100. Zírám

Dnes plánujem pokračovať v relaxe. Možno by som skúsil niečo aj so schizo.sk. Bude treba ísť aj pozrieť rodičov a neskôr budem isto prať. Zametať som už zametal, ale treba utrieť prach. Hromžím

Zajtra som objednaný k psychiatričke, tak uvidím, ako to dopadne. Súhlasil by som s navýšením orfirilu, alebo escitilu, prípadne so zmenou niektorého lieku v mojej zostave. Strašiak

Známka dnes 2+.

Ďakujem Vám za prečítanie, priatelia, a držím Vám všetky palce. Som samé ucho Super!

matej
Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik Ne 21 október - 13:00

Ahoj Matej!

Juuj ďakujem za reakciu. Vieš čo, ja len že či by sa nedalo nejaký taký smajlík, čo je len sám, a každému posiela pusinku Shocked . Všeobecne. Tento čo máme, dáva druhému smajlíkovi

Kimi, ja som častejšie už si pozrela na YouTube mladého chlapíka, čo od 5-6 má príznaky schizofrénie, a má ťažší variant. Vlastne väčšinu času trávi vo svojej izbe, ani na prechádzky nechodí, ako chodíš ty. Len nedávno začal niekedy chodiť von, priviedla ho k tomu jeho nová láska, ktorá má taktiež tú chorobu. A snívajú, plánujú svoj rodinný život, aj keď s pomocou rodičov z oboch strán. Ale našli šťastie. Píšem ti to preto, lebo trošku ma vzala veta ohľadne toho že moc zlepšenia neočakávaš. Dúfam ale, že minimálne v oblasti rodinnej lásky a šťastia môžu ešte byť prekrásne zlepšenia.
Počkaj, vyhľadám link...,
https://youtu.be/f3pfujk744s


Naposledy upravil anjelik dňa Ne 21 október - 14:51, celkom upravené 1 krát.
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  rene007 Ne 21 október - 14:41

caute tak sa ozvem aj ja ! Basketball
cez tyzden som bol odcestovany pracovne boli sme na Liptove robili sme chatku 3 dni sme tam stravili. Prvy vecer sme sa pekne opili tak mi ostali dobre spomienky smiesne Very Happy
piatok som mal volno. Sobotu som bol pozvany na obed k mojmu nevlastnemu otcovi k jeho rodine tak tam som bol. Po prichode domov som siel na ryby so susedom. Dnes planujeme ist cvicit do posilky a asi aj plavat uvidime. PO cviceni si sadneme niekde najest sa a potom vecer domov a nedela by bola aj vybavena .
Negativne priznaky sa prejavuju vacsine v spani lezani asi dobieham este chatu neviem. Obcas nalada depresivna ale neberiem ziadne antidepresiva hadam to prejde ked sa donutim k nejakej cinnosti.
Majte sa myslim na Vas sunny king
rene007
rene007
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 79
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 31.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  tomas Ne 21 október - 17:08

caute, no, co nove, hm

nieco vyse mesiaca pracujem, 10 hodin denne, 4 dni v tyzdni. zatial sa to da zvladat, aj ked miestami je to psychiatria  Very Happy ale teda napriek vsetkemu job si zatial drzim, potrebujem cash na to, aby som buduci rok mohol znovu do azie Smile

uspech musim hlasit na fronte vahoveho ubytku, od navratu z augustovej dovolenky uplynuli necele 2 mesiace a podarilo sa mi pocas nich zhodit 14kg, zo 128 (mojho maxima) na aktualnych 114. prisudzujem to manualnej praci, najvacsi ubytok vahy bol zo zaciatku, teraz to je len tak okolo toho kilogramu za tyzden.

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Anonymný Ne 21 október - 17:34

Caute.

Uz nechlastam. Velka hlupost. Viem asi co som tym robil.
Jednak som sa citil chvilkovo lepsie, stresy ustupili a
hlavne oddaloval som tym pracu na sebe. Citanie
inspirativnych knih, meditaciu.... Dnes som trosku
meditoval. Moc dlho nie ale aspon som si fajn pospal
potom:) Sakra meditacia je tazka. Ego ti stale hovori
ze co to vlastne robis? Mas kopec povninnosti a ty
tuna one? Vylihujes alebo vysedavas a sustredis sa
na dychanie... Chod nieco poriadne robit!
Ale ked budem kazdy den skusat, verim ze sa do nej nejako
dostanem.

Tiez som mal potrebu nakupovat strasne vela veci pre
radost. Pri vacsine z nich to dopadlo tak, ze som sa
chvilku tesil, ale neskor ma uz moc nezaujimali.
Ako som pisal tu basen sem davno. Uz si ju celu nepamatam
a asi tie basne nemam ani ulozene. Nieco na sposob:
Preco si kupujem veci, ktore nemusim mat?
Budem mat potom lepsi pocit, budem sa viac smiat?

Nemaju to extroverti jednoduchsie v zivote?
Casto sa mi stavalo, ze ako hanblivy introvert
som to riadne schytal. Na druhej strane hovori
sa, ze mudry ludia mlcia a pozoruju.

@Matej
Viem, ze su tam tie prispevky ale nie su tak na ociach:)
No este postuj aj link:)
Nie v pohode. Sledujem toto forum v podstate od zaciatku
mal som asi rok pauzu. Nie je to az taka hroza. Videl som
tu uz vazne vseliake veci. Tiez som to parkrat prehnal
s posilovanim. Tak chod na to nejako rozumne a pomaly.
Ono clovek chce niekedy dohnat strasne vela veci, ale...
Tak zelam lepsi buduci tyzden a dik Matej.

@anjelik Mas pravdu alkoholici su odpudivi.
Snezenie je super, ked vonku chumeli...
A to prastanie snehu pod topankami.
Ok, dakujem a prajem krasny vecer aj buduci tyzden.
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik Ne 21 október - 18:41

Face! giving a hug
Som rada že sa máš už lepšie.
Nechcela som ťa až tak zdrbať, ale zľakla som sa. Z tých 4 dní pitia čo si písal. Aspoň ťa nezdrbal Tuto no Rolling Eyes
Ak som sa ťa dotkla moc tak sa ospravedlňujem, bolo to preto, že mi na tebe záležalo. A bolo to preto, lebo viem aké to je. Pred liekmi som to už nevedela ako vydržať. Strašne dlho som bola zvyknutá na to, že sa neviem cítiť ok, ale nezaujímalo ma to. Až keď začali stavy, podobné bipo, no vtedy som už len čakala nato, kedy budú po práci k dispozícii kamoši, a pitie. Ale nič to skoro nezlepšilo, pár minút uvoľnenosťi, toľko. Potom som už po mesiaci mala lieky, stavy podobné bipo skoro celkom zmizli, strachy, že mi ublížia, sa zmiernili.
Je to o tých chvílkových radostiach...čo v tej chvíli majú 100%-ný vážny, potrebný význam, no už po tom, čo sa dosiahnu, už sú necenné. A to je ich pravdivá hodnota. Hovorím teraz o kupovaní. Stále to robím aj ja. V tej chvíli človek nemyslí na to, že si tým ničí budúcnosť. Len po. Keď musí riešiť roblémy, ktoré z kupovania vznikli...
Je ním kompenzovaná nesmierne silná túžba po láske, po vzrušení...  Ja som si napr vždy kupovala vecičky, z ktorých som chcela pretvárať svoju realitu, byť, okolie, na také, čo mi robí dobre na dušu... Trápne, ale je to tak. Vytvorenie nejakej skopojnosti, vo viere, že bude trvať dlho... Ten klam...
Deň je už pri konci. Som v príjemnej ,,rodinnej,, spoločnosti u známych. Mám tu tú lásku. A úctu. Aj keď neustále túžim po inej láske.
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 86 Previous  1, 2, 3 ... 44 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore