Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 1 z 83 1, 2, 3 ... 42 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 Empty Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Matej So 8 júl 2023 - 9:27

Ahojte, kamarátky a kamaráti. Vitaj

Šestnásta časť série témy "Ako sa dnes máš?" sa nám podarila zavŕšiť už takmer tisíckou príspevkov, čo, ako vieme, je obvyklý počet, pri ktorom je čas prehupnúť sa pre prehľadnosť do novej časti. K dispozícii tu tak otváram sedemnáste pokračovanie témy.

Prajem Vám príjemné prispievanie v duchu "Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš."  Pretty good

S priateľským pozdravom

matej
community together

Ako sa dnes máš? 17 Moods_12

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 17 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Matej So 8 júl 2023 - 9:55

Ahojte, priatelia. Vitaj

Týždeň mi uplynul relatívne dobre, no bol na pocit hektický. V práci máme teraz toho veľa, napr. už len tým, že popri svojich veciach ešte zaúčame nových ľudí. V utorok som mal prezentáciu agendy, ktorú robím už teraz vlastne celý jeden rok, pred dvomi kolegyňkami z Bratislavy, ktoré pôjdu robiť to isté ako ja. V rámci toho som im predstavil aj svoje nástroje, ktoré som si nakódoval, a stretol som sa s veľmi pozitívnou spätnou väzbou, tak som bol zvyšok dňa celý bez seba. Dojatie Aj som ich hneď zaregistroval a začali to využívať, hoci ešte novú agendu neodštartovali. jumping

V podstate viaceré takéto uľahčováky v podobe rôznych apiek robí naše oddelenie digitalizácie, pričom posledné roky sa zameriavalo skôr na centrálu a na eshop, prípadne eshopový sklad, zatiaľ čo k uľahčovákom pre bežné prevádzky našej siete sa dostávajú ešte len v súčasnosti. Je tu istá šanca, že by som mohol naskočiť na túto vlnu a stať sa súčasťou vývojárskeho tímu. Už mi bolo povedané, že hoci by som stále nemohol byť ničím iným než juniorom, oceniteľné sú aspoň tie skúsenosti z prevádzky (resp. že viem povedať, čo všetko by sa na úrovni prevádzok vedelo alebo mohlo zautomatizovať a apkovo uľahčiť). Tak sa strašne teším a som plný očakávania, ako sa to časom celé vyvinie. Už idem do 3. ročníka a veľmi rád by som už presedlal na prácu, ktorá s mojou školou súvisí riadnym spôsobom, a nie iba okrajovo, ako je tomu teraz. A zostať pritom v súčasnej firme, ibaže na inom oddelení, to mi príde práveže ako veľmi dobrá cesta, ako začať. Predsa len by som v mnohých ohľadoch nezačínal úplne od piky alebo úplne v inom biznis-modeli. Yes

Pri prezentácii som mal po duševnej stránke zase tú svoju trému a roztrasené ruky. Snažil som sa to zabíjať humorom, kvázi si z toho vystreliť, robiť si zo seba srandu. Verím trošku, že som tým dotyčným aj uľahčil to stretnutie so mnou, aby im nebolo také nepríjemné, lebo viem, že počúvať niekoho, kto je viditeľne v strese, nezvykne byť príjemné ani pre toho počúvajúceho. To mi pripomína, keď som v uplynulom semestri bol na poslednej skúške. Robil som ju z databáz dvojky a chvel som sa, červenal, potil za tým počítačom. A zatiaľ čo obvykle by som skĺzal kvôli tomu do malomyseľnosti, zrovna vtedy po skončení tej skúšky mi to prišlo strašne vtipné. Sám som sa na sebe cestou späť do práce smial. Možno k tomu prispela aj dobrá nálada, že mi všetko sadlo a že som cítil, že je dobrá šanca skúškou prejsť, ale bez ohľadu na to som rád, že sa priúčam aj alternatívnemu vnímaniu svojej úzkosti, a síce robiť si z nej tak trochu srandu. Hneď je ľahšie na duši aj mne, aj tomu, kto ju na mne vidí. Smile

V stredu sme mali voľno, štátny sviatok, tak som ho využil na celodenné kódikovanie - podarilo sa mi všeličo porozvíjať na svojich veciach. Tak som bol rád, vnímal som to ako vydarený deň. Zvyšok týždňa už to bolo o zaúčaní nových ľudí + obvyklé záležitosti. Dnes je víkend, dal som prať prvú várku a uvidím, čo pôjdem robiť. V pláne už mám napísaných zopár bodov, tak už len sa takpovediac donútiť. Pretty good

Ďakujem Vám, priatelia, za vypočutie a želám Vám všetko dobré, držme sa! Ďakujem

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 17 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Tuto, kimi2028, Juraj, Patty_Pillow, Catherin4, motylek and Dušan Fajnor like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 So 8 júl 2023 - 14:48

Ahojte kamaráti a kamarátky,
mám sa veľmi dobre a mám z toho veľkú radosť. Momentálne netrápia ma žiadne psychické problémy a väčšina vecí je skutočne prijateľná. Menej radosti mám však zo svojej lenivosti. Počas dňa je to u mňa podstatne horšie po tejto stránke, ale na psychike sa neukazuje na šťastie to. Snažím sa aspoň o aký taký denný režim. Nedarí sa mi splniť to na 100%, ale čo sa dá robiť. Vlastne splním väčšinou len štvrtinu celého programu. Hoci môže za to aj únava a je to ťažké prekonať…

Matej drž sa a držím ti palce kamarát...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow So 8 júl 2023 - 15:48

Ahojte, tak my máme za sebou pokojný piatok, aj dnešok vyzerá, že bude pokojný, dnes plánujeme prechádzku na Železnej Studienke, partner aj malý sú trocha chorí, tak len takú slabú prechádzku. Zajtra si oddýchnem, len navarím a pripravím sa na pondelkový tréning, keď som sa rozhodla chudnúť, tak musím nepodvádzať, aby to fungovalo.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 357
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Matej, Tuto, kimi2028 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin So 8 júl 2023 - 17:43

Ahojte. NEozval som sa - bol som aj busy, aj som nevedel, čo mám napísať, aj sa mi nechcelo vypisovať. Práve cvičím, tak počas prestávky píšem tento príspevok. Mám sa dobre až na chronickú únavu - tú spomínam pomerne často.. Takže spím viac ako by bolo vhodné, často si dávam siestičky, napr. dnes som mal jednu doobeda a jednu poobede. Nedávno som čítal, že nejaká mne neznáma slovenská herečka spáchala asistovanú samovraždu - pretože tiež trpela chronickou únavou. Mala 41 rokov.. Dúfam, že mňa také nečaká - teda robím preto všetko..

Čo mám nové?? Podarilo sa mi nakonfigurovať Linux na notebooku podľa mojich predstáv a vkusu.. To zahŕňa voľbu aplikácií pre rôzne použitia napr. appku na screenshoty, window manager, terminal emulator (ten používam často), naprogramoval som si v LUA jazyku farebné menu (to, ktoré som tu postoval sa mi prestalo páčiť, heh) a ďalšie pikošky. Na github som si nahral všetky konfiguračné skripty, aby som nemusel tráviť dni, týždne konfiguráciou v budúcnosti. Som s tým naozaj spokojný - pričom som perfekcionista. Takže ma to prekvapuje, že nemám výhrady (nič, čo by som zmenil, vymenil, zmazal, upravil)..

Popri práci pozerám seriály (kvôli angličtine) - teda skôr počúvam - o tom som tu písal tiež.. Pred mesiacom som si povedal, že dosť, ale do TODO listu som si vložil ďalšie seriáliky. Tie som pozrel a povedal som si "dosť" a tento týždeň som si nahral ďalšie mini-série. A tak dookola. Ale budem s tým musieť praštiť, pretože mi to už nič nedáva - viac menej to ani nepozerám, často neviem, o tom to je..

Začal som viac papať, aby som pribral, ale nejako to nejde - teda priberám tam, kde nechcem, xixi. Tak som dnes zažal cvičiť. Uvidím, či mi to vydrží.. Tento rok nie je tak teplo ako býva - neviem, či je to dobre alebo nie - ale normálne musím mať ponožky (na júl nezvyklé). Lekárov ignorujem (mám na mysli preventívne prehliadky), max. idem za psychiatričkou (raz za 9 mesiaco) - ona chce raz za pol roka, ale predlžujem to.. A nejako neprotestuje.. V júli musím ísť za gastroenterologičkou (min. rok som sa zatajil), ale nechce sa mi vôbec.

JEdinú radosť mám z nášho yorkshíra u mutter, ktorý mi dáva oxytocín - mám ho naozaj rád, ale už je staručký, takže sa pripravujeme na najhoršie... Mutter ma pravideľne obšťastňuje poznámkami, že som zlý - keď sa opýtam, že čo konkrétne, tak sa ksichtí ako šibnutá lama - proste mnohé hraničiarky sú evil (mali sme tu jednu pravideľne agresívnu)..

Je mi to velmi nepríjemné, že vlastná mutter sa správa ako macocha a harpia, ale čo zmôžem?? Lásku si nevynútiš, že.. Som z toho trochu smutný, inokedy mám nervy a najradšej by som na ňu nakričal, nech sa spamätá..

Chcel by som si nájsť nejaký cieľ aký má napr. Matej a dať mu moju pozornosť. Niečo ako keď som konfiguroval a programoval Linux. Nemal som čas na smútok, trúchlenie - jednoducho to tak nebolelo.. Ale nesťažujem sa, žiadne JUCH (ja úbohý chudáčik Smile ).. Držte sa..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 524
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

dzuli08, kimi2028 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Juraj So 8 júl 2023 - 18:22

Tá herečka vraj mala ALS.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin So 8 júl 2023 - 20:05

Slovenská herečka podstoupila asistovanou sebevraždu. Zhoršení stavu přičítala očkování
https://zeny.iprima.cz/slovenska-herecka-podstoupila-eutanazii-zhorseni-stavu-pricitala-ockovani-366765

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 524
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin So 8 júl 2023 - 21:12

Moja pracovná plocha. Veľmi sa mi páči design notifikácií {vpravo hore} - nie je to obdĺžnik, ale ľavý horný a pravý dolný roh je zaoblený. Vyhral som sa s detailami. Každé okienko menu má inú farbu. Musím sa opýtať na IRCčku (chat, kam chodia programátori a Linuxáci) ako sa robí animovaný gif a hodím ho sem.

Ako sa dnes máš? 17 Wallpa10

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 524
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Ne 9 júl 2023 - 17:09

Aj ja napisem co nove. V Bude KATASTROFA, HRUZA a DES. Ja to tam nezvladam, uz robim kiksy, neprisiel som do roboty, len som napisal, ze ma krize bolia. A furt ma nechcu vyhodit. Sak nema kto robit v Bude, tak ma tam drzia. Ja tam nechcem byt 😂 nech ma uz vyhodia. Jak mi dobre urobia. Pohnem sa dalej. Nenavidim to tam. Fuj. Buda hnusna, ja som si vedomy svojich kvalit, ten pekny prijemny sympaticky chalan. Ja chcem robit na kupalisku, s mladymi ludmi. Aj do bufetu by som isiel. Mna by zobrali. Len som debil a furt cucim v Bude. Hruza, des a katastrofa
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  dzuli08 Ne 9 júl 2023 - 18:32

Ahojte,
mám sa celkom fajn. Už čerpám zaslúženú dovolenku....hneď to inak vyzerá, síce bez stresu ale miestami nuda. Budúci týždeň sa ale chystáme na Liptov, trocha pochodiť a objaviť ten kraj Smile tak budú aj túry, dúfam že sa veľmi "nezhumpľujem" ...ale z tej poslednej som nemala skoro vôbec svalovku. Kondička by ale aj tak mohla byť lepšia, a fajčenie tomu teda vôbec neprispieva. Inak vstávam pomerne skoro, aj keď by som mohla dlhšie vylihovať ráno. Za to ale spím dobre chvalabohu, asi mi to stačí v lete aj menej hodín. V zime som ako medveď, to hibernujem dosť Very Happy
Chcela by som aspoň jesť zdravšie, dnes som robila napr.také brokolicovo tuniakové karbonátky, ale len tak v rúre na papieri, čiže dá sa povedať že celkom zdravé. Uvidíme čo bude ako bude. Ešte ma čakajú aj vybavovačky okolo bytu, dúfam , že to klapne všetko podľa predstáv.
Tak sa majte pekne, veľa pohody do dní Smile
Paaaaaa Wink

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto, kimi2028, Patty_Pillow, Mous, Saladin, Catherin4 and like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow Ne 9 júl 2023 - 21:05

Ahojte, tak ja mám chorého drobčeka, má teploty do 39, tak poctivo zrážame a zajtra idem s ním k Dr., že čo s tým, plus sa opýtam na tie jeho hlúpe reči. Okrem toho som si bola dnes zabehať, síce som zbehla len 500 metrov asi, ale aj to bol úspech, späť som išla rýchlejším krokom. Ale inak kardio nenahradí, dal by sa bike ešte, ale na tom neobsedím, ako som zle zošitá od pôrodu a korčule by som sa musela doviesť ku hrádzi, aby sa mi dalo, ale verím, že sa rozbehám.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 357
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 10 júl 2023 - 11:57

Stalo sa vám niekedy, že varíte obed, niekto vám zavola, zakecáte sa a obed sa pripečie. Našťastie nič katastrofálne sa nestalo Smile.. Inak som zistil, že mi asi Alventa zaberá menej. Spomínam si, že Filipka zobala až 325mg Shocked - pričom som vôbec nechápal ako je to možné..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 524
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Sweetheart likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 83 1, 2, 3 ... 42 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore