Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 2 z 83 Previous  1, 2, 3 ... 42 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Po 10 júl 2023 - 15:10

@Saladin Stává se mi, že sednu k počítači a úplně zapomenu, že něco vařím. Už jsem takhle několikrát místo vařených brambor udělala pečené. Smile
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 751
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, regina, kimi2028, Saladin and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 10 júl 2023 - 22:45

Raz sa mi stalo, že mi prihorela ryža (googloval som a zabudol) - odvtedy si nastavujem na počítači alebo mobile budík na 10min Smile..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 558
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  regina Ut 11 júl 2023 - 15:00

Ahojte,
ja sa mám fajn. Aj keď sú tieto horúčavy, spím dobre a aktivity počas dní celkom dobre zvládam. Pomaly sa chystám na výlet do Prahy so synom. Ideme vo štvrtok a vraciame sa v nedeľu. Som zvedavá ako to zvládnem. Turistika v meste je pre mňa dosť náročná. Najmä v takomto teple sa rýchlo unavím. A 4 dni sa mi zdajú byť dosť, mne by stačilo aj menej. Syn však vraví, že sa nebudeme naháňať, no chce z Prahy vidieť čo najviac. V Prahe som bola zatiaľ dvakrát, raz na spartakiade ako 13-rocná a raz ešte za slobodna s terajším manželom. Syn ešte v Prahe nebol. Lístky na vlak už máme kúpené a aj mám predstavu kam ktorý deň asi pôjdeme.
Zajtra mám ešte kaderníčku, niečo navariť mužovi, niečo nám upiecť na cestu a večer ja vyrazím do Bratislavy k synovi na byt, odkiaľ vo štvrtok ráno cestujeme. Ubytovaní budeme v hoteli blízko Václavského nám. V cene máme raňajky.
Aj sa teším, aj mám trocha ani nie obavy ale rešpekt ako to všetko zvládnem.
Rada sem chodím a rada čítam vaše príspevky. Je fajn vedieť ako podobné zdravotné a životné ťažkosti zvládajú ľudia s podobným hendikepom. Držte sa, priatelia!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 647
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Mischelll, dzuli08, Catherin4, motylek and Dušan Fajnor like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Ut 11 júl 2023 - 21:54

@regina Měla jsem strach z cestování do Bojnic,  @Catherin4 měla strach z dovolené a zvládly jsme to i s náročným cestováním. Myslím, že to taky zvládneš. Smile Držím pěsti.

Přátelé, já jsem měla dnes náročný den. Strávili jsme se synem asi 6 hodin cestováním po Praze a čekáním na vyšetření. Jeli jsme do nemocnice na dětskou nefrologii na vyšetření ledvin, protože syn má krev v moči. Nevím, jestli nefroložka odhalila příčinu toho krvácení, ale nález na ledvinách byl - ledvinový kámen o velikosti 1 cm na levé ledvině. Sad
Takže syna čeká sběr moči, který provedeme v neděli (a odevzdáme v pondělí), a příští návštěva nefrologie za 2 měsíce. Kromě toho teď musí brát magnézium a citrát a za 2 měsíce se uvidí, jestli se kámen rozpouští, nebo jestli ho budou muset rozdrtit.
Zároveň jsem odevzdala 2 vzorky synovy moči a budou z nich dělat 2 testy; výsledek prvního budu znát už zítra a druhého asi za pár týdnů.

Musím vám říct, že mi u nefroložky nebylo psychicky nejlíp. Jak na mě chrlila informace jednu za druhou, nestíhala jsem je všechny pobrat a připadala jsem si jako hloupá a byla jsem zpomalená. Nezvládla jsem si je ani všechny zapamatovat, a tak jsem uvedla sestřičku v omyl, když jsem jí řekla, že doktorka nevyžaduje kontrolu. Budu tam tedy zítra muset zavolat a dodatečně syna na kontrolu objednat.
Stává se vám taky, že nestíháte/nezvládáte zpracovat informace, co vám druzí podávají, a půlku z nich nevnímáte?

Cestou domů mi nebylo psychicky zrovna nejlíp. Zdravotní potíže svého syna snáším ještě hůř než své vlastní. Strašně jsem se bála, jestli to není něco vážného; nechtěla bych se dožít toho, že by měl vážné potíže, nebo by mi dokonce umřel. Sad No a nakonec se mi z nervů spustily ještě navíc střevní potíže. Ještě to mi chybělo! Čert aby to vzal už... Sad
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 751
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Tuto St 12 júl 2023 - 1:27

Ahojte kamaráti-tky!

Som veľmi potešený, že sa na fóre znova objavil Matej. Vždy mám radosť nielen z jeho príspevkov.
Mám mierne podozrenie, že sa mi ps. zdravie mierne rozkolísalo. Beriem síce vštko ako mám vrátane depotu, ale aj tak to nie je úplne "ono". Keď mám písať o "akp." a snahy spraviť všetko, je to o ničom. Vzdelávacie body sú poplnené, ale tradične to telosno-pohyb je na tom veľmi biedne oproti minulosti. Nateraz mi teplota až tak nevyhovuje. Neviem ako so Zellom máme slabú účasť.

Väčšinu času som doma, niekedy čas uteká priam ako šprintér.

Tak mierne sa teší na zajtra a verím že sa ďeň sa podarí. Prajem aj vám. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej, regina, kimi2028, Catherin4, motylek and Dušan Fajnor like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow St 12 júl 2023 - 14:35

Ahojte, tak večer mal zase malý záchvat hnevu a keď sa ma dotkol objavili sa hlasy a strašne nepríjemné brnenie celého tela a zubov. Tak od dnes mám k mojim liekom lexaurín podľa potreby. Toto sa snáď nikdy neskončí. Ja už chcem byť v pohode.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 363
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Št 13 júl 2023 - 22:07

Ahojte moji mili, mne sa tyzden dovolenky doma chyli ku koncu. Zvladla som to dobre. Prestala som brat lieky na spanie, pribrala som z nich 5 kilo za 2 tyzdne. Traja ludia si tu mysleli ze som tehotna. Trapas. Mne narastlo hlavne brucho ale co s tym narobim. Uz ked sa zas s niekym stretnem sa desim toho, aby si nemyslel, ze som tehotna. 5 dni uz neberiem lieky na spanie a spim dobre. Niekedy som vecer hrozne unavena a uz som zaspala aj o 17. Tak sa vsetci drzte, majte sa pekne
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 456
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, kimi2028, Patty_Pillow and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Pi 14 júl 2023 - 17:15

Ahojte, kamaráti a kamarátky. Mám sa už tradične veľmi dobre. Trápia ma tradičné problémy v podobe nechuti do činností, ale tento týždeň darí sa mi to splniť. Síce nedopadli niektoré vecí podľa plánu. Napr. v utorok sme sa nenazbierali na futbal, ale to je život. Teším sa už na 18. hodinu, kedy idem s jedným kamarátom vo
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Patty_Pillow, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow Pi 14 júl 2023 - 21:04

Ahojte, tak ja mám opäť o ďalšiu tabletku navyše, čiže mám ich 19 na deň a hlasy stále počujem, niekde je chyba, niečo kazí účinok, len prísť na to, že ktoré lieky to robia. Inak dnes som ukončila 4tý týždeň cvičenia s 4 týždne v svalovke som. Ale aspoň tam nemyslím na to, že mi je zle po psychickej stránke a oddýchnem si v posilke od syna, lebo ten sa odo mňa nehne, všade za mnou ide. Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 2 Img_2012
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 363
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Matej, Catherin4, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Tuto So 15 júl 2023 - 3:54

Ahoj Caterin4!
Psychiatria v modernom chápaní je pomerne mladý medicínsky odbor. Nestrácaj žiadnu nádej, mám takú predzvesť, že budú lieky, ktoré nám budú viac pomáhať. Napríklad je mám a užívam dosť s tých starších, vlastne taký mix. Keď sa Ti bude dať, snaž sa zistiť si na Nete aj v literatúre, aké sú trendy vo vývoji liekov, náhľady na ochorenie... O priberaní viem tiež povedať, a to to, že som bol svalnatý športovec (atletika krátke behy, posilňovňa, bicykel, obdiv k bojovým športom) a potom išli hospitalizácie a nové lieky. Momentálne som súdkový typ, Mám diár kde si vedim plán na deň a najhoršie mi v ňom dopadajú fyzické aktivity. Vážiť na váhe som sa prestal už dávnejšie. Teraz už sa venujem dierkam na opasku.

...

Ahojte!
O mne tak skrátka. Tradične je u mňa pokazený spánkový režim. Aj teraz píšem nadránom, a to bez spánku. Nezabrali mi Gerodormy a viac už nesmiem. Povedal by som, že na mňa nestačia, ale u hypnotík aj sedatív je riziko návyku, tak s tým robím len opatrne. Inak lieky užívam ako mám predpísané ešte z nemocnice, a aj na depot chodím v rámci dohody. Seriózne a zvládnuteľné zamestnanie nemám, ale čas nezvyknem márniť. Dosť mi pomáha takzvané "akp.", kde už roky evidujem svoj rozvoj v obľúbených oblastiach.

Trápi ma, ako tabakistu, predražené cigarety. Vidno, že v parlamente nie sú fajčiari, lebo iste by sa zasadili o zníženie ceny cigariet a tabaku. Ostatné záležitosti sú pomerne dobré. Halucinácie sú skôr mikrohalucinácie a miniblud tiež dobre zvládam. Nálada mánie a depresie lieky dokážu skoro úplne eliminovať. Inak podstate po starom. Zvyknem na otázky typo ako sa máš, odpovedať, občas aj dobre, čo nevylučuje ani zle a ani výborne.

...

Majte sa čo najlepšie nepoddávajte sa a naskočte na správnu cetu vášho života. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej, kimi2028 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 So 15 júl 2023 - 6:49

Zase, čo ja viem? Neverím, že v parlamente nie sú fajčiari. Len sú v menšine a uvaľovať vyššie dane na dané výrobky je populárne aj vo svete. Aj teraz hovorí sa, že chcú zdaniť ešte vyššími daňami bohatých (daň z nehnuteľnosti) a fajčiarov...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Saladin likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Dušan Fajnor Ne 16 júl 2023 - 5:54

Jedného času som bol v pezinku a bol tam spolubyvajúci, ktorý každé rano tvrdil, že sa zase nevyspal. Nebol si to ty @Tuto? Bol si niekedy v pezinku?

_________________
Od leta 2018 sa
finančne vzdelávam,
vediem osobný rast a sebarozvoj
a študujem IT - programovanie
Dušan Fajnor
Dušan Fajnor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 162
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 83 Previous  1, 2, 3 ... 42 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore