Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 3 z 85 Previous  1, 2, 3, 4 ... 44 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Pi 17 február 2017 - 21:10

Dovidenia papa


Naposledy upravil Jaro.BludnySlovak dňa So 18 február 2017 - 1:07, celkom upravené 1 krát.

_________________
Jaro-slav Bludny-Slovak
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Pi 17 február 2017 - 23:29

Tak ja len toľko k týmto dvom posledným divným príspevkom:

.............

Matej, neviem čo Ti to vošlo do hlavy za hovadiny. Máš pred ukončením školy a ešte máš aj prácu, príbuzných aj nás... Tak si daj cez víkend pohov, nato sobota a nedeľa jednoducho sú. Chceš sa ľutovať? Povysádzať lieky? Nechodiť k MUDr.? Radšej si prečítaj nejakú tú motivačnú literatúru, ktorá má v sebe čo najviac pozitívneho myslenia a dajme tomu zajtra si sprav taký detox od zaťažujúcich myšlienok. Znamená to len kniha, PC hra, jedlo, posteľ a poďakovanie tým, čo Ti pomohli spraviť si relaxačný deň (rodičia). V nedeľu už môžeš makať do vôle.

............

Ahoj Jaro, princípom Nového zákona je najmä láska, myslí sa tým rôzne varianty lásky. Paradone z toho vyplýva, že najprv musí mať veriaci lásku k sebe a to neegoistickým spôsobom. Nasleduje láska k Bohu a blížnym. Z tohoto však vyplýva, že z lásky k sebe prijímaš aj zodpovednosť za svoj život-žitie. Súčasťou bytia človeka je aj sklamanie. V tomto čo a ako konáš obviňuješ to, čo sa udialo u druhých. Oni však nesklamali, to Ty si dovolil, aby si bol sklamaný. Vráť sa radšej na začiatok a pohľadaj lásku, ktorá je od sklamania ďaleko. Keď Ti vyhovuje k tomuto láska k trojjedinému (syn- otec-duch svätý), tak pros o čo najviac lásky pre seba a blížnych. Nezostaň však len pre seba a ich. Konaj lásku... a tá Ti dá smer, kade sa pobrať.

..............

S pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  filipka So 18 február 2017 - 12:52

Kto má akože zomrieť po Matejovej rade?
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto So 18 február 2017 - 16:46

Priznám sa Matej,
že ani ja neviem, čo tým v zásade myslíš. Nie si však zodpovedný za všetko, čo sa okolo Teba deje. Rád čítam Tvoje príspevky, ale tiež z nich nemusím zrovna brať všetko na 100%. Preto ani Ty neskáč do extrému, že všetko, čo napíšeš má veľmi silný a zásadný vplyv na konanie ostatných. Možno v niektorých prípadoch môže, ale nemusí.

...................

Ahojte kamaráti/tky!
Pre dnešok som pomerne rád vstávaniu, ktoré sa udialo v plánovanej hodine, čo som dosť rád. Po teplej káve, malých raňajkách a cigarete, som vybehol na prechádzku a stavil som sa aj v supermarkete. Krajina sa mení, sneh zostal len po odhŕňaní a mierne sa topí. Potok je tiež z veľkej časti už oslobodený od ľadu. Keď bolo okolo tých -10 až -20 boli nádherné tie zmrznuté splavy. Začína sa asi teplejšie obdobie, niektoré vtáčence štebocú... Doma som sa venoval akp. a s mierou drobnostiam okolo obeda. Čítanie pripadlo na poobedie, kedy som si aj zdriemol na hodinku. Riešil som aj Net, ktorý mi zabral viac času.

Zdravotne pomerne OK. Psychopatologické symptómy sú pod čiarou významnosti, reálne ma môže trápiť tabakizmus a tendencia k pasivite. Čo sa týka tradičných hlasov a vzťahovačnosti, tak zatiaľ je to tu bez nich.

Dnes je Zello o 20:00, tak vás pozývam.

Prajem dobrý relax počas víkendu a úsmev na tvári! Tuto

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 3 OqxCV1Aq4eYsU

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej So 18 február 2017 - 17:08

filipka napísal:Kto má akože zomrieť po Matejovej rade?

Prišlo mi to ako osobný útok na mňa, že som poradil Meret z pozície kamaráta, čo by som ako robil ja, použil aj smajlíky a priania a vyjadril podporu, vždy som jej fandil, mal ju rád, a ona prišla, prečítala a do 20 minút po zhliadnutí napísala do súkromnej sekcie, že sa ide zabiť a pichať si neviem-koľko jednotiek inzulínu. To je akoby ma chcela trestať, ale ak to aj neurobila vedome vo vzťahu ku mne, teda že to urobila nezávisle od môjho príspevku, vôbec si neuvedomuje potom, aké následky má takáto rozlúčka "adieu", ako to nazvala, že teda ako to môže vziať človek, ktorý s ňou bol naposledy a že ho nechá takto po svojej smrti vlastne do konca jeho života v neistote, vo vine a podobne. A prečo? Čím som si takýto priestor pre domnienky zaslúžil? Pokiaľ viem, vždy som jej prejavoval len dobro a podporu.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  filipka So 18 február 2017 - 18:10

Matej, to sú prejavy HPO, s tým nič nenarobíš. Poradil si dobre, ale hraničiari chcú všetko alebo nič, odstup od psychológa nevedia dodržať. Vôbec sa tým netráp.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 3 Empty Adieu - a teraz už fakt

Odoslať  Meretseger So 18 február 2017 - 18:16

Pred chvíľou ma prepustili z nemocnice, podarilo sa mi to uhrať ako nešťastnú náhodu a do Pezinka nejdem. Načo aj? Pomohlo by to? Nikdy. Matej, toto sú moje sr**ky, ja som tu tá zlá, ja som je**á hraničiarka, ktorá toto robí, ktorá vydiera, manipuluje, nenávidí sa, pokúša sa predávkovať každú chvíľu, ktorá toto bude robiť do konca tohto prekliateho života, pretože to som proste ja... Nikdy sa to nezlepší, ani blbou terapiou, ktorá je len na to, aby psychologička zhrabla prachy, inak jej o klientov vôbec nejde. Tvoju radu som prečítala až teraz a rozhodla som sa úplne nezávisle od členov tohto fóra; od tých 18-tich rokov som robila pri TS mnohé chyby, ktoré sa postupne snažím vychytávať, rozlúčky pre tých, ktorých mám/som mala rada boli jednou z nich. Postupne od tých ľudí ale upúšťam, buď preto, že som ich znenávidela, odstrihla alebo pochopila, že to beztak nikoho nezaujíma a len obťažuje. Napísala som len sem a neurčitosť na FB, no keďže odtiaľto definitívne odchádzam, ostane mi už len pochopiť, že ani na FB niet nikoho, koho by to trápilo, tým pádom od tých správ môžem upustiť.
Mrzí ma, že to takto dopadlo, každopádne sem, Matej, môžeš pokojne chodiť ďalej, mňa tu už viac neuvidíte. Bolo pekné poznať vás. Zbohom!
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej So 18 február 2017 - 18:25

Meretseger napísal:
Mrzí ma, že to takto dopadlo...

Aj mňa mrzí, že to takto dopadlo. Nikdy som Ti nechcel zle...
Plus ešte v stručnosti, ale za to úprimne dodám, že na fóre si naďalej do budúcna vítaná, v tomto sa nič nemení.

S úctou a prianím všetkého dobrého
Matej


Naposledy upravil Matej dňa So 18 február 2017 - 18:29, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : +dodatok)

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  dzuli08 So 18 február 2017 - 19:07

Ahojte ani neviem v podstate čo sem mám napísať...mám sa v celku ok až na tú výpoveď čo dávam a priznám sa že teraz som nemala veľa času všetko na fóre čítať ale priznám sa tiež že som dnes v miernom (skor velkom) šoku.
aj tak vám držím všetkým palce aby ste to zvládali aj keď nie každý deň svieti slnko a nie každú noc sa dá spať .......o týždeň už asi budem mať viac času  prečítať si aj iné rubriky na fóre....tak asi len tolko.

P. s. Matej, si správny človek a určite viem že nikomu by si nechcel zle. Smile
Majte sa giving a hug community together
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Ne 19 február 2017 - 18:36

Ahoj Meretseger!
Osobne som len rád tomu, že sa Ti nepodarilo uskutočniť to, do čoho si sa pustila. Na druhej strane Ti budem držať palce, aby (okrem takéhoto) Ti v živote čo najviac vychádzalo a sústredila sa na život a nie spomínané hovadiny.
PS: stále fandím

..............

Ahoj Matej!
Netráp sa nad tým, že si sa snažil pomôcť. SNAŽIL. Ako by to mali potom brať lekári, záchranári, ba naopak obyčajní zachrancovia - náhodný poskytovatelia prvej pomoci. Sakra (!), aj oni sa snažili, ale niekedy to aj nevychádza... Drž sa!

.............

Ahoj dzuli!
Pokiaľ by som Ti mohol doporučiť, tak asi tému Kauzy, kde sú aj naše príbehy, ale aj v iných témach je dosť zaujímavého. Držím palce!

.............

Ahojte!
U mňa nič extra závažné. Skôr je to taký menej zvláštny deň. Dosť som o ňom napísal v tešiacej sa téme, ale aj to bolo skôr o takých maličkostiach. Trochu ma "dostalo" vstávanie, ranné užitie lieku bolo spojené s totálnou únavou a tak som to zabalil a išiel ešte spať. Prechádzka sa však celkom podarila. Prirodzene ma rozmrzelo Meretsegerine konanie, a snáď už bude pohybovať iným životným smerom.

Samozrejme vám prajem čo najlepší pracovný týždeň a čo najlepšie zvládanie vám praje Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Ne 19 február 2017 - 19:18

Dzuli (@dzuli08), považujem za pozitívum, že si sa rozhodla tak, ako si sa rozhodla vo veci tej práce. Na jednej strane ma to mrzí, ale zas je pravda, že na Teba kládli priveľký úväzok, rozmýšľam že aj prečo (nechceli prijať do úväzku nového, ďalšieho angličtinára? Chcú šetriť na plate?). Takže myslím si, že si zaslúžiš väčší kľud a tiež aj rešpekt zo strany školy, lebo si v práve. Svoju robotu si si robila podľa mojej mienky statočne a dobre, ale človek nie je stroj a má aj iný život a mnohé iné potreby, prirodzené a ľudské, tiež psychologické a sociálne. Takže ja Ti dávam za odvahu palec hore. Verím, že príležitosť znova sa niekde zamestnať a pokračovať v pretavovaní Tvojej brilantnej angličtiny do podoby nejakého zárobku sa znova čoskoro objaví, v istom zmysle v tomto o Teba určite strach nemám. Si šikovníčka. Smile Takže na záver: držím Ti palce a srdečne pozdravujem, vydrž ešte tie posledné dni, pa. giving a hug winking

Ahoj Tuto. Potešilo aj mňa, že sa Ti vydaril vcelku deň. Smile Si super. it is perfect Pokračujem so záujmom a intenzívnou zvedavosťou v čítaní Tvojich osudov aj naďalej Očko , prajem Ti do ďalších hodín a dní všetko dobré, drž sa. Super! Vitaj

***

Čo sa týka mňa, mám sa pomerne štandardne. Sú aj smútky občas, aj veselosti. Robím si občas všelijaké plány, čo urobím, kam sa posuniem a tak... dokážem neskutočné množstvo času stráviť chodením hore-dole po izbe a plánovať. Bezradný V minulosti všetky tieto moje reči počúvala mama, ale už dlhodobo riešim svoje rečnenie a plánovanie len sám v izbe, pričom korzujem od okna k dverám a naspäť. Dúfam, že tu nemám kameru, lebo externí pozorovatelia by sa museli na mne strašne smiať. Dojatie 2 Víkend trávim skôr pasívne - včera bola škola do 16:00, potom som sa venoval sčasti fóru, sčasti diplomovke, v noci som surfoval a čítal. Dnes doobeda som si po raňajkách ešte zdriemol, poobede som si zahral na 3 hodinky PC hru. Od 16:15 si čítam literatúru na diplomovku a riešim to. Popritom plánujem, robím si zdĺhavé prestávky, premýšľam nad chrústami. Chcel som dnes nevečerať, ale napokon som sa najedol - dnes celkovo príjem 10 tisíc kJ (čo je o tisíc viac, než mám limit). Smile Rozmýšľam tiež nad spiritualitou v mojom živote a nad tým, ako sa morálne zlepšiť, lebo mám v srdci hnoj. Strašiak Vo všeobecnosti sa cítim trochu lemravo, mám túžbu alebo sklon k pasivite. Najlepšie by bolo sa vyvaliť na posteľ a čítať si niečo záujmové. Čo sa týka diplomovky, nedal som si na dnes skutočný cieľ niečo konkrétne vypracovať, skôr som si len určil čas, ktorý sa tomu budem venovať. A počas toho času bude platiť, že koľko stihnem, toľko stihnem... Zírám

Víkend napokon neviem zhodnotiť jasne, že či bol úspešný, alebo nie. Niečo vyšlo, kopu vecí zas nie. Je to také "všelijaké". Smile Psychiatricky ale zhruba dobre. Sestrička 2 Lieky beriem, už viacej dní som nevynechal večerný Orfiril, dávam si na to špeciálne pozor, dokonca si ho radšej zobnem už niekedy o 18:00 alebo 19:00, aby som náhodou potom nečakane nezaspal bez neho. Embarassed

Vďaka za vypočutie, kamaráti. Ďakujem welcome or bye

S úctou
lemravý matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Po 20 február 2017 - 17:20

Ahoj Matej!
Myslím si, že tú diplomovku pomaly pozvládaš a bude aj dobre ohodnotená. Vlastne tu na fóre máš v písaní taký minitréning a Ty píšeš pekne a osobne rád si tvoje riadky a odstavce čítam. Drž sa!

..............

Ahojte!
Ako sa dnes mám? Hmm...?
Tento pondelok vo mne prevláda tendencia k pasivite a to tak, že veľa polihujem. Dosť ma to mrzí, hoci zasa absolútne to nie je, po stránke funkčnosti som bol aj na tej prechádzke, čo je už denná klasika. Vlastne som sa teraz vrátil z obchodu, lebo na večeru sa už takmer minul chleba. Okrem toho bieda. Dokonca som okolo druhej aj zdriemol. Rozhodne nie som z toho nadšený a dosť ma to mrzí.

Zdravotne žiaľ poskočili nadávajúce hlasy, tradične je toho viac na balkóne pri cigarete. Ešte sa dá napísať, že som akýsi stiahnutý. Ostatné sa točí okolo spomínanej "lenivosti", ale optimisticky môžem spomenúť, že bolo aj omnoho horšie a tak som rád aspoň prejdeniu a obchodu.

Neviem ako vám, ale mne teraz už toto zimné obdobie nerobí dobre. Už aby bola jar a dalo sa byť na chalupe, alebo prípadne nejaké to menej zaťažujúce zamestnanie. Sám sebe sa divím, že toľko hnijem doma.

S pozdravom a želaním pekného dňa Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 85 Previous  1, 2, 3, 4 ... 44 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore