Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 2 z 84 Previous  1, 2, 3 ... 43 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym St 21 apríl 2010 - 16:59

ja si prave nie som isty, ze na slovensku sa moze abilify predpisovat aj na depresiu. skor by som povedal, ze nie. Shocked
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica St 21 apríl 2010 - 17:56

nie, nesmie sa predpisovat. ale v amerike asi hej, podla toho co som citala. u nas kdezeeee by to poistovne preplacali. sak aj mne doktor navrhol ze mi to sice moze predpisat, ale musela by som si platit liek sama :DD skvele.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym St 21 apríl 2010 - 18:01

Very Happy Ale ved abilify si uz brala ci sa mylim?
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica St 21 apríl 2010 - 18:06

hej, brala, minule leto. potom som s tym prestala lebo mi to nepomahalo stabilozovat naladu. ale teraz mam ten problem, ze som si musela zvysit ten seroquel a pri tej davke strasne pomaly rozmyslam. abilify je jediny liek ktory netlmi. kvoli tomu by som to chcela znova skusit. mozno to nepojde, kvoli tej nalade...ale aspon skusit. mne tie nalady skacu hlavne na jar a na jesen, a ked tak este v lete, po zvysnu cast roka ani nie. je sice pravda ze ked som "hore" tak robim hovadiny..... co ja viem. zas..brala som len 15mg (abilify), mozno 30 by to uz spravilo...ale zas 30 mi uz doktor nepredpise predpokladam. no uvidime... v kazdom pripade, rispolux brat nemozem tak sa vraciam k seroquelu a budem sa snazit nieco vyprodukovat lebo inak ma z tej skoly fakt vyrazia...
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym St 21 apríl 2010 - 18:10

aha, chapem. stalo by za to este vyskusat solian. v davkach do 300mg ma antidepresivne ucinky. potom by bola moznost vyskusat invegu. tu som bral v davke 9mg a vobec nemala sedativne ucinky (maximalna davka je 12mg)
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica St 21 apríl 2010 - 18:18

no, doktor raz rozmyslal nad solianom. ja to nechcem kvoli antidepresivnym ucinkom, ale antipsychotickym, ten antidepresivny ucinok abilify som pouzila len ako ilustraciu toho, ake lieky preplacaju poistovne v inych krajinach a u nas nie.
invega je paliperidon ak sa nemylim, latka pribuzna risperidonu a kedze ten mi nerobi dobre, tak neviem.. skusim porozmyslat nad alternativami s doktorom. ako.. len nechcem a nemozem si dovolit teraz experimentovat. abilify som uz brala a viem ze som pri nom nemala ziadne vedlajsie okrem toho ze mi nedalo dokopy naladu, co by sa teraz nemuselo stat resp keby som bola trocha hyperaktivna neprekazalo by to, aspon by som sa rychlejsie naucila Very Happy tie lieky ktore som este nebrala by mohli mat efekt ale neviem ake vedlajsie by nastali a fakt mi uz extremne hori pod ritou s terminom odovzdania bakalarky a potom mam statnice takze musim byt ok... na tych 600mg seroquelu by som si mozno (dost pravdepodobne) zvykla tak, ze by mi nerobil ziadne problemy tykajuce sa spomaleneho myslenia, len kym si telo na latku zvykne a neprotestuje, musi prejst nejaky cas...a ten ja nemam teraz Sad a ze by som zacala byt znova paranoidna, tak to by znamenalo definitivny koniec, prerusenie studia alebo co... alebo rovno vyrazenie zo skoly
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym St 21 apríl 2010 - 18:19

Chapem.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica St 21 apríl 2010 - 18:20

a ty sa ako mas? ako si na tom s uzkostou?
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym St 21 apríl 2010 - 18:25

tak moja uzkost stale pretrvava, napriek tomu, ze uzivam 275mg amitriptylinu. mozno prestupim na amitriptylin desitin retard(s postupnym uvolnovanim) a budem ho brat len cez den(nie na noc). to znamena, ze bude mat tlmiaci ucinok pocas dna. trochu som si upravil davkovanie. povodne som mal 4-4-3, teraz mam 5-2-4 to znamena, ze doobeda pocitujem mensiu uzkost ked som na stacionari, co sa mi velmi hodi. Very Happy
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica St 21 apríl 2010 - 18:34

uzkost je priserna... minuly rok som bola uplne paralyzovana. teraz beriem seroxat a ZATIAL uzkosti nemam take, nastastie. ake antidepresiva si doteraz uzival? je dobre ze chodis na ten stacionar. aspon sa tak neizolujes, to robi este vacsiu uzkost. aj ta moja sucka je este stale bojazliva na verejnosti, rada chodi von len vecer, asi ma vacsi pocit anonymity, resp ze ju nevidno, ako ja. vidno ze moj pes Very Happy
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym St 21 apríl 2010 - 18:37

it is perfect zavist bleda spat mi neda Very Happy nechce sa mi to tu vsetko vypisovat, ale tych antidepresiv bolo asi 7. Shocked
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica St 21 apríl 2010 - 18:42

ja len preto som sa pytala, lebo antidepresiva zo skupiny SSRI su aj na uzkost.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 84 Previous  1, 2, 3 ... 43 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore