Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 84 z 84 Previous  1 ... 43 ... 82, 83, 84

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 84 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto St 26 január 2011 - 20:44

Lapaj napísal:uz cele roky je moj zivot poznaceny postupnym upadkom a mam dojem, ze konecne nastal cas urobit aspon jednu poriadnu cestnu vec....

Ahoj Lapaj,
neviem do akej miery vyjadruje Tvoja citácia Tvoje skutočné pocity, ale mám dojem, že Ti sú napísané slová blízke.

"Vzdychať nad rozliatym mliekom." Nepripomína Ti táto stará metafora niečo, alebo niekoho? Na fóre v mnohom Tvoje príspevky pripomínajú to rozliate mlieko a sťažovanie sa na ten "fakt".

Konáš niečo v zmysle boja proti osudu? Oplatí sa Ti len pasívne sťažovať na skutočnosti ale v realite funguješ len pasívne priam odovzdane?

Ja viem, že každý z nás má svoje limity, je nutné aby sa zmieril s fungovaním, ktoré mu nastvila choroba-porucha. Životný princíp však nie je v konečnom cieli, alebo v neustálom kontakte s minulosťou. Život je v prvom rade zameraný na pohyb. Ak pozoruješ kameň, nehýbe sa - je mŕtvy, napadne Ťa doňho štuchnúť, a zrazu vyskočí a ujede preč - je živý (žaba). Aj ty nebuď takým skapatým kameňom a strč do seba. Intezitu štuchnutia si urči sám, ale mala by byť taká, aby Ťa prinútila vyskočiť z tej pasivity a degenerácie smerom k sebezdokonaľovaniu.

Človek predstavuje tvora, ktorý stojí na najvyššom pričinku v hierarchii života. V kooperácii so spoločnosťou dokáže, čo žiadne zviera. Buduje, tvorí, vytvára. Je to najčinnejší tvor na Zemi. Je mu prirodzené byť aktívny po stránke duševnej aj telesnej. Keď jedinec začne odporovať tejto prirodzenosti, stavia sa priamo proti prírode a vlastne proti sebe.

Lapaj, začni sa správať ako človek, lebo ním si!!!







Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 84 Human_body
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 84 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto St 26 január 2011 - 20:47

Tomas, zdá sa mi, že Ťa udalosti v Moskve akosi viac oslovujú.

Prečo?
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 84 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica St 26 január 2011 - 21:03

ja si dovolim trochu Tuta doplnit- clovek dokaze to, co ziadne zviera.. okrem svojho vlastneho druhu, nici vsetko kam vstupi jeho noha. kvoli svojmu narcizmu, nie ze sa snazi zit v sulade s prirodou a ostatnymi prislusnikmi svojho druhu, on sa snazi byt "lepsi" ako ostatni prislusnici svojho druhu, aj ako priroda, snazi sa ovladnut vsetko a vsetkych. ale to sa mu nepodari... a cest tym ktori si zachovavaju, pri tom vsetkom navokol, este relativne zdravy rozum a uvazovanie.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 84 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Št 27 január 2011 - 11:18

Tuto, scasti mas pravdu. skutocne sa prehnane venujem sebalutosti, ale do znacnej miery za to moze moje momentalne rozpolozenie. nakopilo sa mi totiz viacero problemov, hlavne co sa tyka zdravia, ale nejdem to nejak rozpisovat.
trochu za moj momentalny postoj moze moja uzkostna povaha. trapim sa nad vecami, ktore nie su zas take vazne, ale nedokazem to nejak vyraznejsie ovplyvnit.
mam zaroven pocit, ze mam asi slabsi odvar depresie.
predstav si, ze by ta skoro nic nebavilo. uz samotny tento fakt je frustrujuci. a co robit cely den? len cakam. cakam na obed, na kamaratov telefonat, na x-dalsich veci. ale nedokazem tomu celit a viem, ze je to chorobne, pretoze ked som chvilku pred istou dobou uzival jeden liek, tak to bolo co sa aktivity tyka super.


na zaver mala parafraze (original neviem zacitovat): Nevies, aky tazky je kriz, ktory TY nenesies.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 84 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto Št 27 január 2011 - 16:32

Ahoj Lapaj,

viem Ťa dobre pochopiť, že to nie je ani zďaleka jednoduché. Ja som 2,5 ročníka gymnázia vyštudoval pod vplyvom depresie a s pár chvíľami mánie. Dokonca som si namýšlal, že depresia som skutočne ja. Nič sa mi nechcelo, bol som unavený, väčšinu času som márnil pasivitou, mal som viackrát strach z ľudí. Na druhej strane práve toto bolo mojím odrazovým mostíkom, hlbšie som nepadal. Na základe toho som mal pevnú pôdu pod nohami - depresiu. Čo to som vykonať mohol a aj som to robil!!! Nebolo vôbec jednoduché posunúť limity v takom období a ešte zvládať komisionálne skúšky. Ale aj napriek okolnostiam som to dokázal. Mal som v živote nejaké úspechy, ale najviac si vážim práve tie počas depresie. V mnohom som si siahol na dno a bojoval som ako lev.

Bojuj aj ty! Odrazom nech Ti je nie to, čo akože dokážeš, mal by si..., ale čo nedokážeš. Odraz sa od toho a smeruj v rámci možností k lepšej budúcnosti!!!
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 84 z 84 Previous  1 ... 43 ... 82, 83, 84

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore