Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš?

Strana 2 z 84 Previous  1, 2, 3 ... 43 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  popoluska So 5 december 2009 - 11:51

Lapaj aj Anafranil som uz brala,fakt som uz vsetko vyskusala,pre mna uz niet lieku a z toho mam hrozu very sad4
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  anonym So 5 december 2009 - 11:56

Ale tak zas terajsia tvoja depresia ma vonkajsiu pricinu-strata zamestnania. Mozno, ked sa ti podariu najst nejaku pracu, depresia pominie, alebo sa aspon zmierni. Nie?
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  popoluska So 5 december 2009 - 12:00

Ak sa aj najde, co je velmi mala pravdepodobnost,ako budem schopna robit v depresii?
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  anonym So 5 december 2009 - 12:01

Ak sa ti nepolepsi ani vdaka liekom, este vzdy je tu elektrokonvulzivna terapia.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  popoluska So 5 december 2009 - 12:15

Ale to nepripustim,lebo uplne stratim pamat. Nechcem byt uplne vygumovana,to teda v ziadnom pripade a do nemocnice teraz nepojdem,ved idu Vianoce. lol!
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Matej So 5 december 2009 - 12:22

popoluska napísal:Ale to nepripustim,lebo uplne stratim pamat. Nechcem byt uplne vygumovana,to teda v ziadnom pripade a do nemocnice teraz nepojdem,ved idu Vianoce. lol!

To nie je pravda, popoluška. Ja som absolvoval sériu šiestich elektrošokov v rámci elektrokonvulzívnej terapie a nestratil som pamäť "úplne". To neplatí. Človek nestratí pamäť úplne, ani sa nestane vygumovaným. Naozaj. Neboj sa tej terapie, je veľmi účinná. Stratíš pamäť iba krátkodobú, to znamená, že si nebudeš presne pamätať v nemocnici, čo ste mali akurát včera na obed, alebo či si sa včera sprchovala, alebo čo ste si vlastne hovorili na poslednej psychoedukácii či na poslednom autogénnom tréningu. Jediné takéto poznatky zabudneš a trošku Ťa to zneistí. Ale nič z dlhodobej pamäte nestratíš! Naozaj!

Vrelo Ti ako pacient, ktorý ju absolvoval, tú terapiu odporúčam. Nie je dokonalá, nevydržia tie pozitíva navždy, ktoré sa dosiahnu, ale asi na pár mesiacov by sa Ti malo uľaviť. Skutočne. Neboj sa toho, nebudeš vygumovaná. Exclamation Exclamation Exclamation

PS: Prepáčte, to sa asi sem nehodí, ale nezabudnite na tému v "Technické a dizajnové záležitosti fóra". Je to dosť dôležité pre mňa, hoci viem, že teraz máte iné, závažnejšie problémy, preto sa hanbím, že toto píšem, no aj tak. Vďaka. winter
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  popoluska So 5 december 2009 - 12:28

Matej neznesiem ten pocit byt v narkoze a nevediet,co sa so mnou deje.A tej pamati verim,ze stratim nie kratkodobu,ale dlhodobu pamat.To nie,toho sa strasne bojim,lebo som videla pacientov po elektrokonvulzivnej liecbe.Boli totalne vymleti. lol!
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Matej So 5 december 2009 - 12:40

popoluska napísal:Matej neznesiem ten pocit byt v narkoze a nevediet,co sa so mnou deje.

Tomu presne nerozumiem, mne narkóza nevadí. Nechcem byť premúdrely, ale asi to zrejme súvisí s nejakou Tvojou traumou alebo komplexom. Nemyslím to v zlom, ale v dobrom. Môj krstny neznesie ihly, bojí sa jak fras, keď má ísť na injekciu. A súvisí to zaiste s nejakým jeho zážitkom v detstve, aspoň tak to vysvetľujú moderné psychologické teórie niektoré. (Nie žeby som sa v nich vyznal, to iba tak nahlas uvažujem). Hm.

popoluska napísal:A tej pamati verim,ze stratim nie kratkodobu,ale dlhodobu pamat.To nie,toho sa strasne bojim,lebo som videla pacientov po elektrokonvulzivnej liecbe.Boli totalne vymleti. lol!


Verím Ti. Ale potom je vskutku zvláštne, lebo ja mám práveže opačné skúsenosti. Chodil som na elektrošoky s rôznymi spolupacientmi, jedného som mal aj na izbe. A videl som len pozitíva. A ver mi, nikto z nich, vrátane mňa, nestratil ani kúsok z dlhodobej pamäte. Ja som si tiež myslel pôvodne, že stratím z dlhodobej pamäte niečo, a tak som si do nemocničného denníčka napísal pre istotu všetky heslá a loginy a podobne, chi laughing Chápeš, aby som sa po elektrošokoch mohol nalogovať do svojho mailu. Ale nič také nebolo treba nakoniec. Vôbec som nič z pamäte nestratil. Iba som bol zmätený bezprostredne po zákroku. Je možné že si videla tých pacientov bezprostredne po zákroku, vtedy sú dezorientovaní, aj ja som bol. Ale do takých 3 hodín sa tu upravilo a bola pohoda. Bol som to zase ja, len akurát že už menej depresívny. Smile

Popoluška, popracuj prosím na tom Tvojom strachu z narkózy. Nebolo by dobré odmietať takúto dobrú pomoc. Hoci viem že nie je dokonalá, pretože tie dosiahnuté pozitíva nevydržia navždy, ale len istú dobu (u mňa to bolo asi 3 mesiace). sunny
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  ahojka So 5 december 2009 - 13:35

ako sa dnes mám? Som doma na skok z nemocnice. Dávajú mi šoky, tak trocha mám pozabudnutú pamäť he he. Aspon pozabúdam na to zlé. Inač sa mám už celkom fajn, na rozdiel toho ako to bolo pred hospitalizáciou. Ako sa dnes máš? - Stránka 2 Icon_rolleyes
ahojka
ahojka
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 106
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 03.11.2009
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Michalovce

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  filipka So 5 december 2009 - 13:58

Popoluska, mna by zaujimalo, ako mozes byt doma, ked si len teraz dostala vypoved. Ved vypovedna lehota je dvoj- alebo trojmesacna, okamzite sa vyhadzuje len pri zavaznom poruseni pracovnej discipliny...
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 2 Empty Ahoj Popoluška

Odoslať  ahojka So 5 december 2009 - 14:05

Ahoj Popoluška, neboj sa tých elektrošokov, je to trocha neprijemné ked ta napichnú, vpustia do teba dajakú látku a ty pomaličky zaspávaš, ale ináč sa to dá. A s tou pamäťou je sranda, trocha sa pozabudneš, ale len trocha, okolie ti to pripomenie. Tak sa ničoho neboj.
ahojka
ahojka
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 106
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 03.11.2009
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Michalovce

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  filipka So 5 december 2009 - 14:09

ahojka, zmenili ti aj liecbu?
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 84 Previous  1, 2, 3 ... 43 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore