Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš?

Strana 84 z 84 Previous  1 ... 43 ... 82, 83, 84

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 84 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Matej Po 19 apríl 2010 - 12:12

Ahoj clown

Dnes som bol na kontrole u doktorky a mám pridružené lieky. Okrem Rispenu 2 mg večer, Orfirilu 1000 mg večer a 500 mg ráno, a injekcie Risperdal Consta každé dva týždne, začínam ododnes brať antidepresívum Escitin s účinnou látkou escitalopram, konkrétne 10 mg ráno. Okrem toho mi dovolila občas užiť Rivotril 0,5 mg pred nejakou zaťažujúcou situáciou, stresom, napr. keď idem von. drunken

Tiež mi dnes brali krv na kontrolu hladiny Orfirilu. cherry

Predpísanie antidepresíva je krok späť, pretože je to reakcia na to, že sa začínam utápať čoraz viac v smútku tak, ako kedysi pred druhou nemocnicou. Ale viacerí ľudia mi poradili, že je nutné, aby som svoje trápenie konzultoval so svojou psychiatričkou, tak verím, že mi to skôr pomôže, a nejak sa dostanem do formy, tak ako minulý rok, keď som bral Seroxat a iné AD - a mal som sa celkom fajn. study

Prajem úspešne dni. Smile

PS: Tomas, držím aj ja palce. Wink
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 84 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Laura Po 19 apríl 2010 - 12:46

Matej,aj Tebe držím palce,verím,že nové antidepresívum Ti pomože.Aj mne by sa nejaké asi zišlo,no lekárka nie je toho názoru.Ten Rivotril,ak Ti možem poradiť a už sa opakujem,uži fakt len v záťažovej situácii.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 84 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Matej Po 19 apríl 2010 - 13:13

Laura napísal:Matej,aj Tebe držím palce,verím,že nové antidepresívum Ti pomože.

Vďaka Laura. Verím aj ja, lebo v minulosti som escitalopram bral v komerčnej značke Cipralex, a ten mi v kombinácii s AD Citalec-om pomerne pomáhal. clown Ale vtedy som bol ešte neskúsený, liečba sa ešte len začínala a ja som sa začal sústrediť na expanzívne nálady a na vnucujúce sa myšlienky. Takže potom sa diagnóza posunula z depresie na akútna psychotická porucha s príznakmi schizofrénie. scared2 A tak ďalej, to je už celá história vlastne. Je to dávno, 5 rokov dozadu. Ale spomienky na escitalopram nie sú zlé, tak dúfam pevne a som plný očakávaní, ako mi to bude zaberať. cyclops

Laura napísal:Ten Rivotril,ak Ti možem poradiť a už sa opakujem,uži fakt len v záťažovej situácii.

Ďakujem za radu, ale neviem, či sa ňou budem riadiť, keďže si spomínam, že mi Rivotril pomáhal práve pri pravidelnej dennej dávke aspoň 0,5 až 1 mg. Vtedy som takmer vôbec nemal úzkosť, mal som ohľadom červenania takú tú skalopevnejšiu a sebaistejšiu tvár, a to aj na verejnosti. Tak uvidím, nebudem to rozhodne preháňať, ale asi raz za deň si jednu tabletku dám veru. cherry

Inak, vnímam dnešný návrat k nejakému typu AD a ku Rivotrilu ako víťazstvo, lebo v poradí druhej nemocnici ma týchto liečiv zbavili a mne rozhodne chýbajú. Aspoň subjektívne to tak pociťujem. Chcem teda dúfať, že mi už bude, ako budú plynúť týždne, čoraz lepšie. clown

community together
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 84 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Igor Po 19 apríl 2010 - 14:15

Ja beriem antipsychotiká Invegu a Ketilept-náhrada za seroquel, tiež beriem 1mg rivotrilu a AD citalec , na noc podľa potreby mám stilnox. Laura, prečo by sa rivotril nemal brať pravidelne? Keď som bol v nemocnici, tak každý druhý pacient bral rivotril pravidelne.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 84 z 84 Previous  1 ... 43 ... 82, 83, 84

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore