Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 21 z 84 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 52 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Št 21 apríl 2011 - 21:39

zatiaľ vďaka tuto. myslím, že niečo podobné v našom meste nie je, ale ešte sa informujem Wink
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Pi 22 apríl 2011 - 19:00

Ahoj Robo,
je pekné, že takto si nápomocný počas Tvojho voľného času. Navyše aj tak robíš niečo pre seba.

Ahoj všetci,
dnes som mal z rána taký spavejší deň. Inak však bolo vonku pekne, čo som aj trošku využil. Väčšinu času som však bol doma a študoval a čítal. Je to celkom fajn keď je takýto deň. Zrazu mi voľný čas pripadá akýsi iný. Keď mám prácu je to predsa odlišné.

Čítam nejakú filozofiu a celkom to je podnetné. Rád mám chvíle pri knihách, čas pri nich mi pripadá strávený účelne. Obzvlášť keď sú ťažšie diela. Potrebujem sa tak viac sústrediť, aby myšlienky išli jedným smerom. Takéto texty majú zmysle aj pre vlastné rozvíjanie.

Zatiaľ. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej So 23 apríl 2011 - 12:51

Dneska oslavujem jubileum - svoju štvrťstoročnicu. Nový rok života, nové šance, nové príležitosti. 25 rokov už dýcham. Joj, ale to beží. lol!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto So 23 apríl 2011 - 14:40

Matej Skalík napísal:svoju štvrťstoročnicu

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 21 Happy-birthday-25th


Všetko naj Matej
a s optimizmom ďalej.

Tuto


Great party
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Po 25 apríl 2011 - 17:26

Zdravím vás priatelia.

Ako ste prežili sviatky? Postretlo vás niečo zaujímavé??

Ja v zásade po starom. Denne sa snažím dodržiavať plán, čo sa mi aj darí. V sobotu som sa stretol so vzdialenými kamarátmi a bolo mi v celku dobre. Aj sme sa poprechádzali, aj na nápoj sadli v peknom lesnom prostredí. Veľmi ma tešilo byť s nimi, boli to pekné chvíle. Trochu ma rozosmutnilo, že mi ich prítomnosť pripomenula aj exmanželku, s ktorou sme ich mali ako spoločných známych. Ostatok sviatkov prebehol hlavne doma, až na vybehnutie do blízkeho okolia s kamarátom. Ešte som bol pozrieť aj mačky a tie ma tradične ani nepotrebovali, nebyť potravy, ktorú som im dal. V rámci ich povahy sa aj otierali. Mačiatka, teda nové prírastky, sú na hry ešte pomerne malé a sú radi, že sú.

Dnes je to taký nedeľný deň, aj keď je pondelok. Šibať nechodím a nevnímam sviatky obzvlášť intenzívne. Akosi sa mi dnes dobre čítalo, tak som ležal pri "Pruvodce sociologí", čo som aj dorazil. Nasledujúce dni ma čaká čakanie na zaslatie ďalšej práce a vcelku sa teším, ako sa do toho pustím.

...asi všetko. Pa a veľa zdaru. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Ut 26 apríl 2011 - 22:14

Zdravím Vás,

Ľudia, situácia je veľmi zlá. Neviem, ale musím Vás nutne poprosiť so slzami v očiach o radu. Verím, že sa zľutujete a vyjadríte sa.

Buď ticho! Najprv sa upokoj. Potom niečo vrav. Dobre tak vravím. Respektíve píšem. Musíte mi veriť. Nemám situáciu pod kontrolou. Ani trošku. Nedokážem Vám nič písať, lebo mi to príde trápne a zaťažujúce Vaše už aj tak utrápené duše. Ale musím sa prinútiť zveriť nejak, lebo kde inde, ak nie na tomto fóre? Prosím, vyjadrite sa. Pomôžte mi sa zveriť.

Vtierajú sa mi mocné myšlienky, s ktorými komunikujem. Ale tú komunikáciu si nemôžete predstaviť tak, že by som si s mozgom sadol na pivo a prorokoval hokejové výsledky. Mozog mi strašne oponuje, kritizuje ma a zbesilo ma irituje. Som po tom podráždený. Ale tiež si nepredstavujte, že sa tak deje neustále, má to svoje body kulminácie a najhoršie je to, keď sa rútim do priepasti a strácam kontrolu nad motorikou. To znamená v praxi, že mám takú obrovskú úzkosť, že si ľahnem, dýchať síce našťastie môžem, ale tá motorika! - trasiem sa jak parkinsonik odpredu dozadu, odzadu dopredu, nepokojné končatiny, prsty, krv, chrbát, jednoducho veď to musíte sakra cítiť aj Vy, veď hýbem vtedy s celou zemeguľou, až tak sa trasiem! Tak mi láskavo netvrďte, že o tom neviete!

A nekecaj mi do toho!

Prosím, odpustite mi. Zľutujte sa. Milosrdenstvo so mnou a na nás. Nedráždite svoje pery a svoje prsty ťukajúce do kláves, keď mi budete odpovedať. Mrzí ma to, ale som na dne. Umieram. Býva mi tak psychicky špatne, ale tak veľmi, že mám len krôčik od kompletného zrútenia. Ach, a tá podráždenosť! Mama je už v slzách.

Dneska som musel pozatvárať všetky okná, lebo som stále mal intenzívny pocit, že ma všade počujú. Každý zvuk zvonku ma iritoval, dráždil, hneval. Všetko bolo podnetom pre zosúvzťaženie k svojej osobe. Nemám to pod kontrolou. Moja paranoja, už aj mama, ktorá obvykle býva smutná len z mojich nálad, teraz si veľmi dobre a bezmocne všíma aj moju paranoju a musí znášať zavreté okná a keď niekto nebodaj príde na návštevu, musí mi zakaždým vysvetľovať, prečo ma ohovárali a prečo toľkokrát stíšili hlas, aby som nepočul ich "tajnosti". A ja hovorím, že som veľmi dobre počul, a just a just a just som presvedčený, že môj brat povedal, že som neschopný, keď som bol ja vo svojej izbe. Z toho ma nikto nevyvedie, to nemohla byť len paranoja, ja som to počul! Nemám to pod kontrolou, ľudia. Nemám ani pod kontrolou logiku svojho verbálneho prejavu, tak buďte trpezliví.

A keď už spomínam verbálny prejav, stále mám "zárazy", jednoducho sa mi pretŕhajú asi 8krát za jednu hodinu myšlienky a ja nie som schopný v danej myšlienke pokračovať. Neviem, čo mám s tým robiť, je to ponižujúce.

Chodím ako mátoha po byte, nerobím si povinnosti, je neviem koľký apríl, a ja nemám bakalárku napísanú. Stále chodím dokolečka, neviem obsedieť, mám v sebe rivotrily, 6 až 9 mg Lexaurinu a nič - som vystresovaná troska.

Takisto pociťujem zvláštne pocity. V rámci vystresovanej motoriky svalstva pociťujem sem-tam návaly akejsi zvláštnej energie, ktorá má pôvod v mojom tele a práve vtedy sa akosi uvoľňuje. Alebo je to naopak? Nechcem špekulovať, aby som nedospel k nejakému bludu. Ale proste, á , čo vám budem vysvetľovať, to proste nikto nepochopí. Je to magická temná energia. Hovorí Vám to niečo? Zažíval som ju už v čase prvých rokov ochorenia ešte v čase pred liečbou, aj vo fáze prvotnej liečby pred prvou hospitalizáciou. Magická temná energia! Dobre si to zapamätajte, lebo práve to sú slzy, ktoré teraz požierajú moju červeň pod očami. Presne to je tá sila, ktorá sa zmocňuje celého tohto rituálu, v ktorom mám byť obetovaný ako temná obeť. A komu? To je fuk teraz. Nebudem to rozoberať. Ale je to vec, ktorú cítim už celé roky. Je to so mnou. Je to vo mne. Ba viac, občas mám dojem, že ja sám som tá magická temná energia!!!

Ľudia, dosť bolo popisovania, asi by som mal ísť na augustový termín obhajoby, že? Viete, napísal som na študijné a oni mi povedali, že mám do konca tohto týždňa poslať žiadosť dekanovi, ak chcem, a napísať dôvod, a že po akceptovaní mi môže umožniť ísť na štátnice až v auguste, kedy sa koná vlastne prvý opravný termín. Ale neviete náhodou, či sa tým odloží aj dátum odovzdania bakalárky? Lebo ja práveže hlavne to potrebujem. Odklad odovzdania. A predsa to nechcú dať odovzdať teraz na začiatku mája, keď by som mal obhajobu až v polovici augusta, nie?!

Takže takto to ja uvažujem.

A zase na druhej strane ešte nad niečím ďalším uvažujem. Že by som išiel na invalidný a že by som zanechal školu, lebo 6 rokov fakt študovať a nemať takmer žiadnu nádej spraviť aspoň bakalára, to je už silná káva. A na invalidnom po stabilizovaní mojej situácie nejakú drobnú prácu (ale žiaľ mám len gymnázium) ... ako Tuto... a takisto ma Tuto a woJAczek inšpirovali, že by som sa vzdelával ako samouk. Ale mama plače, ak jej čo len naznačím takúto možnosť životnej cesty, a tata by šľak trafil po tretí raz, keby som mal mať invalidný ako on, ba dokonca "na hlavu". Ach. A moja psychiatrička takisto nie je zrovna nadšenec, ktorý by len tak hocikomu pomáhal k dôchodku, skôr by mi opäť vynadala ako vždy a zvýšila na mňa necitlivo hlas.

Toľko teda môj nekoherentný a divný prejav. Ospravedlňuem sa, ale kým som došiel sem na koniec príspevku, tak už to mám na háku. Zdochýnam a nikoho to nezaujíma. Podľa brata som neschopný. No šak dobre. Tak nech vidí, čo znamená byť neschopný.

Crying or Very sad very unhappy Embarassed

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto St 27 apríl 2011 - 1:20

Ahoj Matej,
len sa netoto. Pekne si zvýš antipsychotikum. Nespomínal si, že berieš Leponex? Dávkuj si svoje AP ho možno aj dvojnásobne.

Neviem prečo máš také predsudy k ID. Keď máš polovičný, nie si nijako obmedzený. Môžeš robiť ako chceš, len máš peniaze navyše. A ZTP preukaz na zľavy.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 21 Leponex%20III.

...a nezabúdaj na skutočnosť, že zmeny sa prejavujú asi po troch dňoch. Buď v kľude dovtedy. Popíjaj medovkový čaj, alebo čaj na nervy od Herbexu. Pusti si jemnú hudbu a počúvaj. Ak sa Ti dá čítaj si niečo príjemné. Môžeš maľovať, kresliť. Tie tri dni vydrž. Ostatok zvládnu lieky.

Nadávkovať sa antipsychotikami a dúfať, že za polhodinu to bude OK, neviem. Je to blbosť.

Ja som mal asi pred mesiacom hlasy v hlave. Hneď som si zdvihol AP o 100% a neskôr som si dával len o 50% viac. Táto dávka mi aj zostala a je to v celku dobré. Príznaky sa pomaly zmenšovali, až tretí deň to bolo OK. Dovtedy som bol ako na ihlách. Dostal som za to veľkú pochvalu od doktorky, že takto to viem aj v kríze zvládnuť. Nebolo to tak vážne ako s tebou, ale bál som sa, že sa k tomu čosi pridruží a potom to bude rošambo...

Uvidíš, tento rok si Bc.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym St 27 apríl 2011 - 8:16

ahoj, matej

zavolaj svojej doktorke ci nemozes prist predcasne na kontrolu a vsetko jej popis

ahoj, tuto

pokial viem matej neberie leponex ale abilify a risperdal consta

ahojte, vsetci

chcem sa s niekym podelit o svoje zistenie, ktore ale nie je oficialne-mam schizofreniu simplex, vsetko tomu nasvedcuje. very unhappy
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym St 27 apríl 2011 - 18:23

samozrejme si nie som tou dg isty, ale ako vravim, vsetko tomu nasvedcuje. skusim to prediskutovat s pani doktorkou
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer St 27 apríl 2011 - 19:07

noa vraj mám ísť do nemocnice, ale nepojdem I disagree
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym St 27 apríl 2011 - 19:10

a coze sa ti tak pohorsilo?
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer St 27 apríl 2011 - 19:13

tak ako navonok to vobec neni vidno. a momentálne mám aj svetlé dni. ale doktorka sa rozhodla vymeniť liek a vraj je to v ambulantnej liečbe moc provizorné a amatérske. tak by bolo lepšie, aby som šiel do nemocnice. ale ja sa tomu bránim, veľmi ma to tam neláka.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 21 z 84 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 52 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore