Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 12 z 84 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 48 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Ne 6 marec 2011 - 19:53

tipujem tak 300, to je polovica z toho, čo mám ja doma Very Happy
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Ne 6 marec 2011 - 19:53

vy ste aki vasnivi zberatelia affraid
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Ne 6 marec 2011 - 19:56

no, ako každý mesiac si kúpim zo 5-10 kníh, ktoré práve výjdu a zaujmu ma. väčšinou je to všetko filozofická literatúra.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Ne 6 marec 2011 - 19:57

fiha. a odkial beries peniazky? Shocked
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Ne 6 marec 2011 - 20:01

z bratovho ID a platu rodičov Very Happy Very Happy Very Happy , keďže teraz neštudujem a do 25-ky nemám nárok na podporu :-/
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ne 6 marec 2011 - 20:25

filipka,
tak ja si typnem 12 políc. Teda 12X60 kníh. Môj typ je 720. A už nenaťahuj. Applause
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ne 6 marec 2011 - 20:30

Ahoj woJAczek.

Akože nemáš nárok na podporu? To nie je pravda. Ja od skončenia strednej školy poberám invalidný... To si teda porieš so sociálnou poisťovňou a obvodným lekárom.

Nárok na ID máš!!! Jedine, že by si študoval denným (prezenčným) štúdiom.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Robo Ne 6 marec 2011 - 20:58

Ahojte kamaráti. Včera som sa vrátil z liečebného pobytu v obci Hokovce- 3 km od kúpeľného mestečka Dudince. Bolo tam super, ale voda tam na kúpanie bola veľmi studená, teplá voda bola iba v sedacom bazéne, kde sa nekúpalo. Myslel som si, že tam budem plávať od nevidím do nevidím, ale kúpal som sa iba raz, aj to som sa triasol od zimy. Strava tam bola veľmi chutná-na raňajky sme mali švédske stoly a na obed a večeru sme si mohli vždy vybrať z troch jedál. Každý mal v cene 10 liečebných procedúr, ja som mal napríklad parafín, perličku, masáž. elektroliečbu a podobne. Kto chcel mohol si nejakú procedúru aj doplatiť za peniaze, buď takú, ktorú nemal, alebo nejakú nadštandardnú. Bola možnosť ísť aj na fakultatívne výlety buď do Štúrova-Ostrihomu, do Budapešti, alebo do Banskej Štiavnice. Lenže málo ľudí sa na tie výlety nahlásilo, malo sa tam ísť mikrobusom, tak preto sa nikam nešlo. Jeden večer bola taká akcia, že kto chcel ísť, tak mohol ísť do vínnej pivnice prísť na ochutnávku vín, ale sme nešli, ináč tam ponúkali na jedenie, chlieb so šmaľcom a cibuľou, klobásy, jaternice a podobné jedlá. Do Dudiniec sa dalo ísť aj pešo, ale kto nevládal. alebo bol starší, tak tam ieiel autobusom. Ja som bol 2-krát autobusom s mamkou aj v Šahách, kde som si kúpil pekný pulóver, babke sme kupili tričko, lebo bude mať narodeniny a ostaným z rodiny sme kúpili kúpeľné oblátky. V Hokovciach som bol s rodičmi, išli sme autobusom, ktorý bol vybavený iba pre nás a aj cestou domov nás odviezol až do nášho mesta. Na tom liečebnom pobyte som sa porozprával s kamarátom z nášho diskusného fóra, prvýkrát sme sa videli, lebo ináč sa poznáme iba z tohto diskusného fóra. Mám na tento výlet veľmi pekné spomienky. Ináč včera sme mali na fare pampuškovú párty a dnes som bol v kine na Andera z Košíc a Kandráčovcov. Zajtra idem na úrad práce a potom Vám dám vedieť, že ako som dopadol... Takže asi tak... Majte sa krásne, Robo. affraid albino jumping jumping2 bounce albino king farao rendeer queen jocolor flower elephant afro lol
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Ne 6 marec 2011 - 21:27

Tuto napísal:Ahoj woJAczek.

Akože nemáš nárok na podporu? To nie je pravda. Ja od skončenia strednej školy poberám invalidný... To si teda porieš so sociálnou poisťovňou a obvodným lekárom.

Nárok na ID máš!!! Jedine, že by si študoval denným (prezenčným) štúdiom.

ahoj Tuto. nemyslel som ID, ale podporu v nezamestnanosti. ID som zatiaľ nevybavoval.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Ne 6 marec 2011 - 21:42

Zlomený sa túlam nocou a bezbúdovectvo ma čaká. Budem ako vyhnaný pes, zničený a zmlátený palicou červene a krvovlády. Plačem, zbohom dávam, lúčenie započať smiem. Kvapky sĺz osoľujú popukané a dohrýzané pery ... i štípe to jak mráz líca v tuhej zime. Upadám, ba už zdá sa niet kam viac padnúť, no odrazenie odo dna nehrozí, bo na dne je mäkké akési žumpácke "bahno" a smrad. Presne tam sa už nachádzam a krídla nemám, lebo nedokážem nič.

Odmietam aspekt slobody v tzv. "svojej" vôli. Som ovládaný a ovplyvňovaný do úplnej miery. Nemám absolútne žiadny priestor pre svoju vôľu a svoje vlastné názory a hodnotenie. A nech sa opováži nejaký psychiater povedať, že je to bludné! Ale toho sa nemusím báť, pretože moju psychiatričku takéto veci nezaujímajú. "Dobrý deň", ako sa máte?" "Dobre" "aké lieky potrebujete?" "Tieto a tieto" "tu máte predpis, hlavičku vám vypíše sestrička" "ďakujem, dovidenia" "dovidenia"...

To je celá slávna návšteva u psychiatra v roku 2011. Som zoslabnutý, oblbený a s vyplazeným jazykom, padnutou sánkou. Slintám si na PC. Takto skončil ten slávny Matej Skalík.

Hrob mu je tesný. A tak straší po svete. Pri každom dome slobodného človeka vyplávava svoj bôľ a srdí sa na absenciu vlastnej vôle. Som zničený. Ale to som už asi spomenul.

A tak sa lúčim a umieram. Umieram statočnému a nádejnému životu. Priznávam porážku. Je to tvrdé. Možno kruté. No je veľa takých osudov. Tak prečo nie ja? Ulica mi bude dostatočným trestom za moje odmietanie zodpovednosti za veci, ktoré sú priamo inšpirované ochorením. Hoci druhí skalopevne tvrdia o mojej príčetnosti a plnej zodpovednosti. Čo už. Je to príkre, úbohé a smiešne. Ale taká býva už irónia. A život iróniou je... Isn´t it ironic? Možno si pamätáte tú pieseň z 90tych rokov. Hm.

A tak zbohom dávam, a tak zbrane skladám a v ústrety k milosti-nemilosti víťazov. Tak jest.

very sad5

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ne 6 marec 2011 - 22:18

woJAczek napísal:le podporu v nezamestnanosti. ID som zatiaľ nevybavoval.

Podporu v nezamestnanosti dostaneš len vtedy ak istý čas súvisle pracuješ (neviem aká je teraz tá doba), nezávisí to však od veku. Ten ID si vybav. Oplatí sa Ti to zaručene. Keď nie ten, ešte je aj životné minimum. Viem, že sú fóra, ktoré sa týmito otázkami zaoberajú, len ich vyhľadať na Nete. Prečo nemať vlastnú trošku peňazí?



...........
...........



Matej!

Nehambíš sa? FUJ!!!! Bojuj!!!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 12 Self-motivation
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Po 7 marec 2011 - 11:50

Ahoj ľudkovia Ghost

Musel som zájsť dnes ráno k psychiatričke. Vyzerá to nádejne. Nadopovala ma Lexaurínmi, resp. Rivotril mi ponechala, ale reku ho zatiaľ nemám brať, keď mi tri tablety denne nezaberajú na úzkosti či desivé stavy nervozity a agresivity a "cirkusu okolo jednej štátnice" (ako to nazvala), lebo mi predpíše anxiolytikum Lexaurín. Meditation A tak predpísala. 3 mg ráno a 1,5 až 3 mg na obed. Sú to také zaujímavé ružové tabletky. Hm. Tak som upokojený a idem sa pomaly učiť. Držte palce.

Dúfam, že ma to ale nezloží. Lebo predsa len Lexaurín býval na mňa dosť silný. Ale možno už aj moje stavy sú dosť "silné", aby sa na ne aplikovali práve tieto ružové tabletky.

Zaujímavá myšlienka z dnešnej návštevy u psychiatričky: "Ty sa vieš učiť, ty sa vieš na to sústrediť, to len tá nervozita a úzkosť ti bránia. Ale inak to dokážeš, nemáš problém. Celé to rozpoloženie, že sa nevieš učiť, máš z úzkosti."

Tak dúfam, že má pravdu. Aj keď neviem neviem. A dúfam, že ma Lexaurín stabilizuje a naozaj sa mi otvorí myseľ pre prijímanie informácií a učenie sa. Reading

Držím aj ja palce Vám. Ďakujem za zhovievavosť. Yes

Prajem ešte príjemné popoludnie. Pretty good

Ahoj Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 12 z 84 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 48 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore