Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

ako sa dnes mám

Strana 60 z 61 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 60 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  slnecnica Pi 4 december 2009 - 16:22

matej ale aj ten DOJEM je symptom... asi sa na mna nastves mozno aj pravom ale je to tak...a to ze si ovladany, jasne ze to tak citis, aj ja som mala DOJEM ze mi ludia vidia do hlavy a ze mi citaju myslienky, mala som DOJEM ze vsetko je divne, ja som divna. veci okolo mna su divne, ale vlastne to nie ja som divna to ONI su divni... tiez to bol dojem , bola som schopna o tom rozpravat a polemizovat s ludmi ktori mi to vyhovarali a ja som hovorila hovorte si co chcete ja to tak citim a basta. chapem ze hospitalizacia nie je v tvojej moci a som rada ze pises ze ak ti to mudr odporuci tak pojdes. ja by som tiez sla teraz ale povedala som ze nie, opakovane 2x po sebe boli by na mna nastvani a zas tak zle mi nie je, riesim to ambulantne teraz.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 60 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  Laura Pi 4 december 2009 - 16:47

Nechce sa mi zaoberať tými reputáciami.Štve ma,že mňa dostali rodičia po známosti vždy do špitála a teraz,človek,čo by tam aj rád išiel,musí dlhé dni čakať,ako sa vyjadrí jeho doktor.Veď to sú muky byť v stave ako Matej,hoci podĺa posledného príspevku,je snáď teraz trocha lepšie.Priznám sa,nečítala som to všetko.Áno je to rozdiel,keď si človek ešte uvedomuje,že nie je dobre,že nejaké sily v ňom vedú boj,no často je to predzvesťou tých ozajstných bludov,keď sú ľudia mimo seba.Neviem,na čo doktorka čaká.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 60 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  Matej Pi 4 december 2009 - 17:00

slnecnica napísal:matej ale aj ten DOJEM je symptom... asi sa na mna nastves mozno aj pravom ale je to tak...a to ze si ovladany, jasne ze to tak citis, aj ja som mala DOJEM ze mi ludia vidia do hlavy a ze mi citaju myslienky, mala som DOJEM ze vsetko je divne, ja som divna. veci okolo mna su divne, ale vlastne to nie ja som divna to ONI su divni... tiez to bol dojem...

Hm, pozri, vidíš, že sám som identifikoval (nazvime to prechodne) blud. Svoj blud. Pri psychóze, ako si sama povedala, si Ty tá normálna a ostatní sú divní. Ja si to nemyslím. Ja taký pocit nemám. Som si vedomý, vzhľadom na to, že viem, aké sú typické bludy pri schizo, svojich divností. Som divný a je mi biedne po stránke afektívnej, teda nálada je zlá. Ale psychoza to nie je. Obávam sa, že žiadnu F25 nemám, proste som vlastne zdravý. Nechcem sa hádať, priznám si chybu a rešpektujem že to berieš ako symptom. Nemám vyhradu. Ale chcem povedať, že ... no ako to vysvetliť, ja mám proste taký typ svedomia, ktorý som si nazval daimonión. Je to dar neomylnosti od Boha. On mi, pokiaľ nie je narušovaný zlými anjelmi, vždy presne vysvetlí ako sa má vec. A je to vždy neomylné. Je to akási vyspelá forma intuície, ktorej je schopný môj mozog. Rozumieš? Takže proste na základe tejto intuície, tohto daimonionu viem, že v skutočnosti sa len pretvarujem a ak mám mať nejakú diagnozu, tak len psychopatickú, pretože toto čo ja, nerobí normálny človek, to robí naozaj len porušená osobnosť.
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 60 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  filipka Pi 4 december 2009 - 17:01

Ja mam pocit, ze doktorka zle hodnoti situaciu. keby si precitala Matejove prispevky, myslim, ze by nevahala.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 60 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  popoluska Pi 4 december 2009 - 17:07

Matej,prajem ti,aby si to do pondelka nejako vydrzal a potom toto vsetko doktorke vysvetlil,ako to ty teraz vnimas.Myslim,ze to uz potom konecne pochopi.Drzim palce. sunny
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 60 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  Matej Pi 4 december 2009 - 17:09

filipka napísal:Ja mam pocit, ze doktorka zle hodnoti situaciu. keby si precitala Matejove prispevky, myslim, ze by nevahala.

No, súhlasím s Tebou, Filipka, aspoň v jednom. A síce, že by som bol rád, keby doktorka nejako postrehla moju aktivitu vo virtuálnom svete. Lebo tam som dosť otvorený, úprimný a poviem či napíšem aj to, čo bežne v reáli do očí ľuďom nehovorím. Naopak, ona mi vidí len také dutého na stoličke pred jej stolom a opýta sa: Ako sa máte? A ja: Nič moc. Nie je to dobré. ... A to je asi tak všetko, čo sám od seba poviem. A hneď siaha po recepte a predpisuje lieky. No

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

ako sa dnes mám - Stránka 60 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 60 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  filipka Pi 4 december 2009 - 17:14

Presne na toto som narazala a mala na mysli. A keby si si nieco zo svojich zufalych prispevkov vytlacil a dal jej to?
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 60 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  filipka Pi 4 december 2009 - 17:17

Matej, poslala som ti dnes dve sukromne spravy, ale su v zlozke nedorucene. Dostal si nieco? Chcem ti nieco napisat a neda sa mi...
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 60 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  Matej Pi 4 december 2009 - 17:21

filipka napísal:Presne na toto som narazala a mala na mysli. A keby si si nieco zo svojich zufalych prispevkov vytlacil a dal jej to?

Vzhľadom na to že tam idem s mamou, tak sa to hanbím urobiť. Lebo ja si uvedomujem divnosť svojich príspevkov (aj preto to nemôže byť psychotický stav, proste nie). A hanbím sa za ne. Cítim to tak, ako som to napísal, ale hanbím sa to prejaviť navonok. Neviem či si čítala všetky tie moje dlhočazné príspevky, ale spomínal som tam aj situáciu, kedy som prvý raz zvíťazil nad rozumom.. keď som vybuchol na doktora, keď bagatelizoval moje červenanie. To bolo prvý raz, keď som skutočne prejavil to čo je vo mne, emócie, myšlienky. Skutočne som sa zastal svojich bludov. Ale to bežne nerobím, ja som veľmi submisívny typ, ja svoje uvažovanie skrývam. O daimonione vedia len pár ľudí z chatu. A pred mamou sa o ňom bojím hovoriť, lebo by ma považovala za blázna a trápila by sa zbytočne. Nechcem jej to urobiť, že jej synovi šibe. No

Ale urobím asi kompromis. Pôjdem s mamou do BA za doktorkou, ale mamu nechám v čakárni. Porozprávam jej ako sa mám, čo som robil, tiež spomeniem daimonión, svoje dojmy, a tiež že si myslím že som psychopat. Oki? sunny

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

ako sa dnes mám - Stránka 60 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 60 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  filipka Pi 4 december 2009 - 17:23

Ty chodis do ambulancie vari s mamou??? Co blaznis? V zivote by som pri vysetreni nechcela mat pribuzneho, ved by som nic nepovedala...
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 60 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  Matej Pi 4 december 2009 - 17:23

filipka napísal:Matej, poslala som ti dnes dve sukromne spravy, ale su v zlozke nedorucene. Dostal si nieco? Chcem ti nieco napisat a neda sa mi...

Odpovedal som Ti práve teraz súkromnou správou. Čumni. Smile
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

ako sa dnes mám - Stránka 60 Empty Re: ako sa dnes mám

Odoslať  Matej Pi 4 december 2009 - 17:25

filipka napísal:Ty chodis do ambulancie vari s mamou??? Co blaznis? V zivote by som pri vysetreni nechcela mat pribuzneho, ved by som nic nepovedala...

Áno, chodievam tam s mamou a rozumiem Ti, že by si nič nepovedala. ... ani ja moc to nenahovorím... ale nechám ju tento raz v čakárni..
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 60 z 61 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore