Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 53 z 84 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 68 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  psychojane Ut 11 október 2011 - 14:20

Ahojte fórumáci Smile

Včera som si nemohla kúpiť nezábudku, lebo som nebola v meste flower jednu sem preto dávam
Nemám sa najlepšie. So svojou psychiatričkou som sa pohádala, v robote je strašná zima - nefunguje nám kúrenie a doma nemám slobodu, vlastne nepoznám, čo je to súkromie, nikdy nie som sama. Hodilo by sa to do sekcie Ako ma to štve. Inak, zdravotne ok, chrípka sa mi zatiaľ vyhla, len trpím jesennou únavou a negatívnou náladou. Pozitívne je, že som sa dala dokopy s jednou kamarátkou, s ktorou sme sa nestretávali už dva roky. Celkom ma to teší... Wink
Chýba mi tu Lapaj, dávno sa neozval. Čo je s Tebou, Lapaj? Napíš nám niečo!
Som rada, že Tuto veľa prispieva a aj všetkým ostatným príspevkom. Prajem vám veľa zdravia a pohody do jesenných dní.
sunny
psychojane
psychojane
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 46
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 07.09.2011
Bydlisko Bydlisko : juhozápad SR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ut 11 október 2011 - 23:57

Ahoj psychojane,
čítam, že si mala konflikt s doktorkou, dúfam, že to dobre dopadlo. Som rád, že si napísala, osobne nepíšem často, ale raz za deň na večer pár riadkov dám.

...............................................

Ahojte,
je niečo pred polnocou a ja sa chystám na zaspávanie. Je ticho, kľud a všetko mám poplnené. Je fajn čas na popozeranie, čo sa deje na Nete a možnosť aj prispieť sem.

Deň som mal nezaujímavý. Tradične doobedie bolo v znamení únavy a ospalosti. Niečo pred obedom som už primerane fungoval. Okrem bežného, som vybehol na kofolu v jednom bare. S kamarátom/tmi som dnes nebol a celý ľudský kontakt pozostával u mňa s rozhovorov s rodičmi a trošku aj telefonovania.

Posledné dva dni sa mi zadarilo o polovicu znížiť počet vyfajčených cigariet. Príčinu vidím v autogénnom tréningu, ktorý sa mi sčasti podaril nastaviť na akési optimum vo veci odvykania od fajčenia. Som veľmi spokojný s týmto výsledkom, ale na druhej strane si uvedomujem, že na jasanie je ešte skoro. Dva dni nie je veľa, pokiaľ by to bol už mesiac som viac kľudný.

Čas dňa som po očku sledoval aj priamy prenos s parlamentu, naši to mali pustené. Do určitej miery obdivujem tých politikov, ktorý sa vedia tak veľmi umne vyjadrovať a prezentovať svoje myšlienky. Majú úžasnú silu v presviedčaní. Keď ich osobitne počúvam mám dojem, že každý má pravdu, ale v skutočnosti si odporujú absolútne.

Samozrejme dnešok som venoval aj čítaniu a štúdiu. Som rád, že v tom dlhodobo vidím určitý zmysel a naopak, nerezignujem, v zmysle "na čo to vlastne robím". Cieľom by mala byť asi nejaká profesia, čo by som vykonával. Žiaľ situácia je taká, že na prácu a zamestnanie sa vôbec necítim. V tejto veci som pomerne dosť frustrovaný. Veľmi ma to mrzí, ale nástupom do zamestnania som si veľmi uškodil už niekoľkokrát. Nemám na základe pobytu v práci sa znova a znova dostávať do patologických stavov a začínať v nemocnici zasa a zasa odznova. Priznám sa, že stále neviem ako na to.

Keď tu budete, napíšte nám na fórum pár viet. Každý z nás je niečím zaujímavý a osobitý. Niekedy by sa zdalo, že naše životy sú jednotnárne, monotónne a nezaujímavé, ale každý máme niečo, čo sa oplatí poslať aj tým druhým. Napíšte nám to niečo.

Zatiaľ sa s Vami lúčim a zase keď bude kľudná chvíľka napíšem.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym St 12 október 2011 - 6:03

ahojky Very Happy


ahoj, psychojane, si mila giving a hug

ja sa mam v posledne dni velmi dobre. zostavil som si denny plan, ktory obsahuje zopar cinnosti, ktore chcem dennodenne plnit. dal som si napr. zavazok, ze budem denne hrat na gitarke 3 hodinky a ze precitam kazdy den jednu poviedku. trosku ma mrzi,ze uz dva dni po sebe som sa citaniu uplne vyhol, proste sa mi nechce. skusim sa dnes prinutit, mozno ma to aj chyti...

inak, ako pisem,mam sa fajn. prave pijem kavicku-ranny ritual...pravidelne Vas citam, hoci uz nie tak pravidelne prispievam

AHOJTE!
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto St 12 október 2011 - 21:32

Ahojte,
teším sa, že ste tak napísali a aj Matej do spánku a chudnutia.

Osobne mám takú voľnú chvíľku pre seba a tak som pozrel emaily a facebook. Nakoniec som zavítal aj do našich končín tu na fóre.

Nemám nič svetaborné na srdci. Deň prebehol úplne bez nejakých zvláštností alebo kuriozít. Zatiaľ sa však môžem celkom pochváliť, že už (skôr len) 3 dni som na zníženej dávke cigariet, teda 1/2 z obvyklého množstva, čo fajčím v podstate už roky. Sám som tomu pomerne prekvapený, dosť ma to motivovalo v ďalších úpravách autogénneho tréningu, ktorý mi k tejto veci napomohol. Či budem úspešný aj v tom ďalšom vôbec netuším, v krajíčku duše dúfam.

Autogénny tréning cvičím denne už okolo dvoch rokov. Pred pár mesiacmi som sa cítil, že ho vykonávam už znesiteľne a pridal som aj sugescie k nemu. Pravdepodobne práve vďaka tomuto som mal aj nejaké tie úspechy. Sám som dosť udivený z toho.

Ostatné po starom: denný plán, čítanie, prechádzka, minicvičenie, kofola, TV, Net, kamaráti, bez práce.

Patologicky: únava, tenzia, porucha spánkového rytmu, pasivita, ľahká unaviteľnosť.
Jednoducho klasika.

Majte sa fajn a napíšte ak tu už budete. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Št 13 október 2011 - 19:48

Zdravím vospolok! alien

Tuto! Gratulujem k Tvojim úžasným úspechom na poli boja proti tabakizmu. Very Happy Veľmi dobre sa to číta, je to skvelé a velice inšpirujúce. Len tak ďalej, všetka česť! it is perfect cyclops

Súhlasím s Tutom v tom, že by sme mali tu na fóre zastaviť možnosť zmeny nicku. Frances (W), poprosil by som Ťa, aby si si zadal nick, aký chceš mať definitívne, a potom by som to vypol tú možnosť zmeny. Vyjadri, aký nick chceš, či ostaneš pri súčasnom Frances alebo pri nejakom inom. Vďaka. it is perfect

Tento pracovný týždeň (resp. školský) sa podaril. V pondelok som umieral a ten dopadol katastrofálne, ako som to opisoval naposledy v téme "spánok". Ale utorok, streda a dnešný štvrtok, ktorým mi prednášky a semináre tohto týždňa skončili (v piatok do BA nemusím), sa vydarili báječne. Začal som si brávať do školy notebook a zapisovať si poznámky tam. typing Ľudia, to je úplne iná úroveň študovania! Fantasticky sa mi píše a dávať takto pozor. Proste paráda. Piatok, sobotu a nedeľu využijem na práci na bakalárke, na didaktickej práci k učiteľskej spôsobilosti a na cudzí jazyk... píšeme písomku nabudúce. rendeer

Psychicky som bol na tom rozmanito. V pondelok katastrofa, v ostatné dni sa dalo. Jediné, čo ma trápi, je vlastne zhoršenie červenavej úzkosti. Stále sa hanbím resp. ani nie ja, ja som v kostiach smelý typ, skôr moja tvár sa hanbí. Asi to súvisí s miernou vzťahovačnosťou, pretože pociťujem, že sa na mňa pozerajú a potom sa zahanbím, na čo zacítim ešte väčšiu hanbu, potom sa už skutočne na mňa začnú pozerať keďže sa červenám ako paprika, a tak sa začnem červenať ešte viac. Je to fuška na prežívanie, v tínedžerskom veku som mal z toho slušné depresie. Teraz sa držím, Rivotril je mi dobrým pomocníkom - aspoň trošku teda. clown

Iné príznaky neregistrujem. Zajtra je v piatok a mám rezervovaný bežecký pás doobeda na hodinku. Tak skúsim.

Jesenná únava, ako spomínala psychojane, zatiaľ na mňa v plnosti nezaútočila. Len to vstávanie a pocit deficitu spánku, hoci idem buvať už o pol deviatej. (ale je pravda, že často nemôžem zaspať, a len vylehujem, až kým niekedy o jedenástej konečne zaspím) saint

Držím Vám všetkým mocne palce. Nech sa Vám darí a najmä nech sa Vás ako kliešte drží pevné zdravie. Ahoj! cherry

flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 53 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Št 13 október 2011 - 21:41

Ahojte,
ako vždy navečer zasadám k počítaču kôli schránkam a facebooku. Nedalo mi a ako denne som zablúdil aj do týchto končín.

Mám na srdci len to tradičné, že nič nové. O chvíľu pôjdem s kamarátom kdesi von, tak už sa teším. Deň prebehol klasicky. Tradične som ležal viac ako som si prial. Inak to, čo bolo treba vykonať sa zadarilo. Vlastne by som mal k sebe byť asi tvrdší, pretože som mal hodiny času, keď som si mohol akurát tak čítať, pozerať TV a trochu aj Net. Na to, že bolo dnes pekne som bol pomerne málo vonku.

S tabakom sa už 4 deň celkom držím. Po dlhej dobe som na prijateľnejšom počte vyfajčených cigariet. Už si začínam robiť nádeje, že to bude takto aj dlhodobejšie, uvidím. Doteraz to bolo doslova zbesilá jazda fajčením. Teraz je to o čosi rozumnejšie.

Veľa čítam, chystám sa však vrátiť k niektorým knihám, ktoré sa mi oplatí prejsť viackrát.

Od včerajška začínam chabé pokusy o zniživanie váhy prostredníctvom autog. tréningu. Tabak som trochu pohol, tak uvidím, či aj s váhou čosi... Aj tak si myslím, že by to chcelo omnoho viac ako všeliaké "psychologické šamaniny" pohnúť poriane zadkom a každý deň sa poriadne vypotiť v športovej aktivite. Žiaľ na toto som (aj z dôvodu choroby) prakticky darebný.

Ostatné po starom. Práca žiadna. Celý ID zatiaľ v nedohľadne. Pozerám na každučké euro. Jesť mám čo, bývať zatiaľ tiež.

Patológia bola dnes obvyklá, najvýraznejšia bola pasivita a nechuť do fyzickej aktivity, mierna tenzia, takže nič nové.

PAPA. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Sirius Pi 14 október 2011 - 14:24

aach, tak konecne mam volny den len pre seba, tak sem nieco napisem Smile
tento tyzden som mal quadterm - stvrtrocnu pisomku. Bol som dost vystresovany pred nou aj pocas nej, ale nastastie som zo seba dostal vsetko, ani neviem ako aj to co som si myslel ze v sebe nemam Smile mali sme tri priklady za jedenapol hodinu naprogramovat, spravil som dva a pol. Co je great success Smile
Inak vela citam, aj doskoly aj mimo skoly, tento tyzden som bol na treningu len raz zatial, v pondelok sa mi strasne nechcelo ale v sobotu sa chystam.
Mame krasne pocasie, konecne uz nie je tak teplo, ale este nie je ani uplna kosa, toz krasne obdobie pre mna tato jar Smile
chcel by som ist na poriadnu prechadzku do lesa so psom, ale mam este odovzdat jednu ulohu, tak do toho sa idem pustit dneska, ak vyjde cas, tak pojdem aj na tu prechadzku, uvidim.
sa majte krasne a piste basne
Sirius
Sirius
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 70
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 14.08.2011
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : BA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 53 Empty Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  regina Pi 14 október 2011 - 21:03

Ahojte,

Sirius, gratulujem k úspechu a držím päste, aby toto počasie ešte vydržalo, nech si ho užiješ. Inak obdivujem ako dokážete /mnohí/ s touto chorobou aj študovať. Som rada, že to mám dávno za sebou a ďakujem Bohu, že mi choroba prepukla až v tridsiatke. Klobúk dolu, že na sebe pracujete!

A ako sa mám dnes? Neviem ani ako a neviem ani čím, no podarilo sa mi v túto jesennú dobu dostať do mánie Arrow . Dnes isto bez liekov nezaspím, no ponocovať nebudem, budem pekne ležať v posteli a čakať na spánok. Tak dobrú noc aj Vám I love you
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 648
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Pi 14 október 2011 - 21:47

Ahojte,
tešia ma príspevky Siriusa aj reginy. Sirius, gratulujem k úspechu, želám Ti aby bol len predzvesťou k tým ďalším a nasledujúcim. Regina, je mi ľúto, že si nabehla do zrýchleného modulu, snáď sa to po čase dá do správnych koľají.

Osobne, nič nemám extra, ako konieckoncov je už obvyklé. Nič svetaborné sa so mnou nedeje. Mal som celkom pekný deň a využil som slnečné počasie. Narýchlo som sa pozrel aj po hubách, ale je na ne príliš zima, takže som nič nenašiel. Ostatok času som bol dosť v interiéri a tradične som sa venoval tomu, čo som si aj naplánoval.

Fajčenie sa stále držím, ako aj v minulom príspevku, tak som spokojný, že mi na konci mesiaca asi zostane pár eúr v peňaženke, čo som nedal za tabak.

Ako som v niektorom príspevku spomínal, upravil som si sugescie v autogénnom tréningu a to aj v súvislosti s redukciou hmotnosti. Asi vzhľadom na to, v ostatnom čase nepociťujem silnejší hlad, skôr by som to dal do roviny mlsnosti a chuti. Konzumujem tak o niečo uvážlivejšie. Stále to však nie je na to, aby som výraznejšie pohol s váhou. Na druhej strane sa viem už solídnejšie ovládať vo veci jedla. Dva dni, to prakticky nič ešte nie je, o výsledkoch by som mohol uvažovať tak za mesiac. Zdá sa mi, že ten autogénny tréning v spojení so sugesciami je celkom solídny nástroj na reguláciu psychiky aj tela. Moje výsledky pozorujem len krátkodobo, ale som zatiaľ s nimi spokojný. Už som mal aj neúspech v podobe vyvolania bolenia hlavy, ktoré bolo zapríčinené mojím experimentálnym vybočením s overeného postupu. Chybu som zaznamenal a napravil. Samozrejme hlava ma bolela len pár hodín dva dni po sebe, keď som nežiaduci postup používal. V tomto čase je všetko OK.

Ešte dodám k tomu hladu. Vlastne mi to pripadá akési prirodzené, že je to tak ako to teraz je. Nepoužívam žiadnu vôľu v zmysle jedla, alebo sa neprekonávam. Je to proste pohoda, takisto ako s cigaretami. Ani u nich sa nepremáham, že nemôžem fajčiť, jednoducho to nie je vôbec nutné, ale ani vylúčené.

Matejovi držím palce v škole, nech sa mu v tomto darí a už nech dokončí čo započal.

Iste nám napíšte, čo a ako, či sa vám darí aspoň priemerne. A tak...

Zatiaľ sa lúčim a držte sa tu.
Tuto

Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ne 16 október 2011 - 23:04

Ahojte,
dnešok sa mi strašne vliekol. V noci som nemal do čoho pichnúť a bolo mi smutno, tak som pomaly riešil to, čo sa takto dalo urobiť v zmysle naplánovaných činností. Po čase, nad ránom, som aj zaspal a doobeda som vstával s tým, že už mám veľa hotovo. Zvyšok činností bolo časovo nenáročných a za nejakú hodinu-dve som mal už všetko hotovo. Následne som sa len tmolil po byte, posedával pri počítači a televízii a tak som zabíjal čas. Ako píšem, strašne sa to akosi vlieklo a naťahovalo. Po chvíli ma prešla aj chuť čosi vykonávať a tak som bol v zásade len pasívny a nečinný. Tie hodiny v takomto rozpoložení boli ako za trest. Bol som hlúpy, že som si nenašiel nejakú aj nezaujímavú činnosť ako obvykle. Takto som bol mrzutý sám na seba, že som nespravil nič, čomu by som mohol prisúdiť aspoň nejakú hodnotu.

Ako píšem, dnes som to s mojou náplňou dňa zvlášť nevyhral. Vlastne som ho strávil najmä chodením od ničoho k ničomu. Z tohoto ma opantal pocit prázdnoty a nenaplnenosti. Môžem si za to však sám. Dúfam, že nabudúce budem o kúsok múdrejší a pustím sa do činnosti a nie sa utápať v zbytočnej a nežiaducej pasivite.

Spánkový režim mám solídne rozložený. Zaspávanie odhadujem na druhú hodinu po polnoci. Vzhľadom na pasivitu a polihovanie, ktoré bolo pre dnešok charakteristické, možno ani nezaspím. Uvidím.

Dúfam, že vy ste v pohode. Napíšte nám o sebe.

S pozdravom a želaním toho naj Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Po 17 október 2011 - 10:20

už aj na okraji vašej spoločnosti
tak sa môžeš zo života vytratiť bez povšimnutia
alebo sa tváriť, že niekam patríš
a zomrieš sám
aj tak odídeš tam, kde ťa nikto nenájde - do tmy
ani ťa tam nikto hľadať nebude
pretože všetci sa v tme boja
a to strach môže za ignoranciu?
ľahostajnosť sa rodí v pocite zbytočnosti
nikto nevie, čo je vlastne dôležité
keď vstupuje do tmy hľadať ťa
zanikne tam s tebou
na neho už aj tak nikto nemyslí
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto St 19 október 2011 - 0:04

Ahoj f. f.,
pekne si to napísal, aj keď smutne.

............................................................

Ahojte,
akosi pociťujem v tieto dni práznosť môjho žitia. Dni sa opakujú a v nich tie isté problémy. Najlepšie mi je, keď vykonávam nejakú zmysluplnú činnosť. Tu je ale problém. V tomto mi bráni príliš častá nechuť do akejkoľvek aktivity. Naplnených mám asi 5 až 7 hodín dňa, čo je najmä spomínaný denný plán, nejaká tá starostlivosť o seba a domácnosť a možno nákup, kofola. Zostatok času skôr preblúdim v zbytočnostiach a mám z toho skoro vždy zlý pocit.

V posledné dni som najmä doma. Veľa ležím a podriemávam. Vlastne ani nemám nič také, čo by ma napĺňalo a nútilo aspoň nejako pragmaticky žiť. Stále dookola to isté, v nekonečnosti. V doobedí sa sťažka vytrepem z postele, čosi porobím, je večer, začnú obavy zo spania... Celé je to ako zlý sen. Len neviem, či sa z tohoto dá aj zobudiť.

Okrem denného plánu v posledných dvoch dňoch nie je nič, čo sa oplatí napísať. Bol som na kofolu, sám. Vyfajčil som si tam cigaretu a pomaly išiel domov. Občas vykuknem na balkón s cigaretou. Niekedy pozriem na Net. Pozerám TV. Čítam si. Počúvam audio books. Včera som robil palacinky pre všetkých doma, boli pomerne dobré. Na noc som si do taniera spravil krup. kašu. Jednoducho také chodenie od ničoho k ničomu. Ťažko sa mi na seba pozerá. Pripadám si o ničom.

Čaute a napíšte ako je to s vami.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 53 z 84 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 68 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore