Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 28 z 43 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 35 ... 43  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  regina Št 9 máj 2024 - 23:16

Ahojte,
mám sa celkom fajn, aj keď som prešla horším obdobím. Zhruba 3 týždne po tom ako som znížila Aripiprazol na 5 mg, sa mi narušil spánok. Spávala som len 5-6 hodín v noci. Budila som sa väčšinou o 5-tej ráno nabudená k aktivitám - buď niekam po raňajkách sa ísť prejsť alebo hneď niečo aktívne robiť. Uvedomovala som si túto zmenu, no spočiatku som si to užívala. Nabiehala som do mánie a nebezpečenstvo z toho vyplývajúce som si uvedomila až po týždni po zhliadnutí rozhovoru s MUDr. Patarákom na youtube. Vtedy som si uvedomila, že nechcem riskovať ďalší relaps ani hospitalizáciu. Preto som si hneď na druhý deň zvýšila dávku Aripiprazolu na 10mg a len druhý deň si dal 5 mg, potom znova 10 mg a obdeň zas 5 mg. Tak to beriem doteraz. Spánok sa mi po 4 dňoch upravil a vstávam už neskôr, spím viac. Kým sa mi to upravilo, tie 4 dni som dosť bola vyčerpaná, najmä na večer.
Rozhodla som sa, že už nebudem experimentovať, ostanem na tej dávke akože 7,5mg denne (jeden deň 10mg, čo mi dr. aj predpisuje a druhý deň 5mg - čo som samovoľne znížila). Táto dávka mi vyhovuje, moc ma netlmí a ani ma neženie do mánie. Psychiatričke však zrejme o tom hovoriť nebudem, nechám ju v tom, že užívam predpísaných 10 mg, pretože ona mi aj tých 10 mg schválila a predpísala s veľkým sebazaprením.

@catherin4, čudujem sa, že ti psychiater vysadil Aripiprazol 5 mg ako som pochopila zo dňa na deň. Je to tak? Lebo ak áno, tak je tam riziko, že z toho bude problém (zhruba po 3 týždňoch, keď sa látka z tela úplne vyplaví). Je to totiž veľký skok z 5mg na nulu. Lieky sa majú znižovať/vysadzovať pomalšie, údajne max. po 10% z gramáže. Len to je ťažko praktizovať - vraj pomocou laboratornej či zlatníckej váhy (čo sa ani mne nechcelo).

No a ako a čím teraz žijem? Skoro stále tu mám vnúčatá, v Bratislave sa zdržujú už len minimálne. Tak stále vyváram, vypekám a medzi výpomocou s deťmi robím v záhrade - sejem, sadím a muž to polieva a okopáva. Neplechu nám robí aj srnka, čo nám už asi 3. či 4. rok chodí do záhrady, ktorá je veľká a neoplotená. Preto si časť z nej - tam kde pestujeme zeleninu - musíme do jesene provizórne oplotiť a potom ten plot zas zrušiť, aby sa to dalo zorať spolu s ostatnou časťou záhrady, ktorú prenajímame.
Okrem toho si "vypisujem" s katastrálnym úradom, pretože sme dali prešetriť susednú parcelu, cestu popri našej záhrade, ktorá nemala zapísaného vlastníka a jedna moja známa z katastrálneho úradu nám povedala, že to vyzerá, že je to pôvodne súčasť našej záhrady. Samozrejme katastrálny úrad tvrdil, že vlastníkom je štát, tak som písala najprv vyjadrenie k tomu, potom odvolanie a teraz čakáme ako to dopadne. No a tieto písačky na úrady sú vždy na mne, manžel na to nie je a ja som nielenže vyštudovaná geodetka (síce bez praxe), ale aj "rodená" úradníčka Very Happy
Začala som sa aj o seba viac starať. Chodím k zubárke - okrem dentálnej hygieny mám aj 3 kazy si dať doporiadku a znova som začala s cvičením, zaplatila som si členské na Fitshakeri a cvičím teda doma v obývačke, keď stíham.

Toľko na dnes. Prajem vám, aby ste sa mali čo najlepšie a držím vám palce vo vašich životných skúškach.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto, EnaXnaY, Mous, Saladin, Catherin4, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Pi 10 máj 2024 - 2:52

Ahoj Regina, veru vysadil mi z 5 mg na nulu a uz s tym zrejme zacinam mat problemy, ked si pozres kedy tento prispevok pisem. Tuto noc som sa uz druhy krat zobudila a neviem zaspat. A pritom som v poslednom obdobi spavala velmi dobre. Dnes odrobim, potom mame vikend, uvidim ako budem spat a ked nedobre, buduci tyzden k nemu nabehnem nech s tym nieco robi. Maj sa pekne.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Pi 10 máj 2024 - 3:07

Catherin4 napísal:Ahoj Regina, veru vysadil mi z 5 mg na nulu a uz s tym zrejme zacinam mat problemy, ked si pozres kedy tento prispevok pisem. Tuto noc som sa uz druhy krat zobudila a neviem zaspat. A pritom som v poslednom obdobi spavala velmi dobre. Dnes odrobim, potom mame vikend, uvidim ako budem spat a ked nedobre, buduci tyzden k nemu nabehnem nech s tym nieco robi. Maj sa pekne.

U mňa naopak, odkedy mi dávajú depotne abilify, čo by mál byť aripiprazol, tak sa mi rozhodil spánok Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 28 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Saladin Pi 10 máj 2024 - 5:39

@EnaXnaY - dve hodiny ti pokojne podarujem - spal som AŽ 9 hodín Evil or Very Mad.. ale fakt radšej spať 9 hodín ako dlhodobo 4-5 - z toho sa môže človek nenávratne zblázniť..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Pi 10 máj 2024 - 5:53

Saladin napísal:@EnaXnaY - dve hodiny ti pokojne podarujem - spal som AŽ 9 hodín Evil or Very Mad.. ale fakt radšej spať 9 hodín ako dlhodobo 4-5 - z toho sa môže človek nenávratne zblázniť..

Hmm, nu, teraz chodievam spať, keď sa unavím, niekedy to vínde na noc, niekedy na deň, neviem nepočítal som ako dlho to trvá Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 28 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

rasto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Saladin Pi 10 máj 2024 - 6:07

Jasné, keď spíš málo, treba brať to, čo príde (keď to príde).. Chcel by som sa vrátiť k tým mojím optimálnym 7 (7,5) hodinám. 9 je IMO naozaj veľa a signalizuje (mi) to, že niečo nie je all right. Jedna lekárka mi tvrdila, že aj ona spí niekedy 8-9 hodín, tak neviem, či ma chcela upokojiť alebo niektorí spia naozaj toľko veľa..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Pi 10 máj 2024 - 6:11

Saladin napísal:Jasné, keď spíš málo, treba brať to, čo príde (keď to príde).. Chcel by som sa vrátiť k tým mojím optimálnym 7 (7,5) hodinám. 9 je IMO naozaj veľa a signalizuje (mi) to, že niečo nie je all right. Jedna lekárka mi tvrdila, že aj ona spí niekedy 8-9 hodín, tak neviem, či ma chcela upokojiť alebo niektorí spia naozaj toľko veľa..

Povedal by som, že telo si vezme toľko, koľko potrebuje na regeneráciu, ktorá sa deje v spánku (vraj) Wink Ja niekedy spával tiež dosť dlho Wink Teraz je to menej, mení sa to asi aj v čase Wink Ťažko povedať Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 28 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

rasto, Saladin and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Pi 10 máj 2024 - 7:36

EnaXnaY no ja ked som zacinala s aripiprazolom tak mi zacali velmi slabu davku, to som brala este sirup a pomaly zvysovali. Ale to som bola v psychoze, to som mala vela problemov. Teraz mi to vysadili z 5 mg na nula. Uvidim ako budem spat dalsie dni, nastastie mam buduci tyzden poobednu, tak tie problémy so spánkom budu menej vadit. Inak ked nemusim vstavat, tiez spim dlho. Keď teda nemam zrovna problemy so spankom, to sa moze stat ze som aj celu noc a cely den hore.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

rasto and EnaXnaY like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Pi 10 máj 2024 - 7:41

Catherin4 napísal:EnaXnaY no ja ked som zacinala s aripiprazolom tak mi zacali velmi slabu davku, to som brala este sirup a pomaly zvysovali. Ale to som bola v psychoze, to som mala vela problemov. Teraz mi to vysadili z 5 mg na nula. Uvidim ako budem spat dalsie dni, nastastie mam buduci tyzden poobednu, tak tie problémy so spánkom budu menej vadit. Inak ked nemusim vstavat, tiez spim dlho. Keď teda nemam zrovna problemy so spankom, to sa moze stat ze som aj celu noc a cely den hore.

Neviem, predtým som bral haloperidol a fungoval viacmenej normálne, ale ten je vraj nedostatkový, tak mi to vymenili a odvtedy je to také kadejaké Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 28 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

rasto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Pi 10 máj 2024 - 7:42

EnaXnaY na to si zvyknes. Ako dlho ho uz beries?
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

rasto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Pi 10 máj 2024 - 7:49

Catherin4 napísal:EnaXnaY na to si zvyknes. Ako dlho ho uz beries?

Asi január alebo február, začiatkom roka Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 28 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

rasto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Pi 10 máj 2024 - 8:37

Tak to uz je dost dlho, mozno ti ten liek nesadol. Porad sa prip. s tvojim lekarom
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

rasto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 28 z 43 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 35 ... 43  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore