Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 43 z 83 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 63 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Ne 19 november 2023 - 3:58

...


Naposledy upravil Matej dňa Ne 19 november 2023 - 8:32, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : pod vplyvom návykovej látky)
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Ne 19 november 2023 - 4:11

...


Naposledy upravil Matej dňa Ne 19 november 2023 - 8:32, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : pod vplyvom návykovej látky)
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Ne 19 november 2023 - 4:42

...


Naposledy upravil Matej dňa Ne 19 november 2023 - 8:32, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : pod vplyvom návykovej látky)
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Matej Ne 19 november 2023 - 8:51

Bohužiaľ, musím sa vyjadriť negatívne, @Sweetheart, voči príspevkom, ktoré sú písané pod vplyvom. Áno, fórum je koncipované pre ľudí s duševnými problémami, ale orientujeme sa tu na schizo-ochorenia, prípadne psychózy. Hoci chápem, že aj Ty máš psychotické ochorenie, pre riešenie alkoholizmu musíš využiť služby iných fór, ktoré sa na to orientujú, ak také sú. Nerád to píšem, lebo nechcem byť s nikým zazle, ale neželám si tu príspevky písané pod vplyvom návykových látok. Budem ich mazať, akonáhle ich zbadám. A v prípade ich opakovania, využijem tradičný 24-hodinový ban, čo mi ponúka administrácia, potom 48-hodinový a tak podobne. Nepíšem to ako vyhrážanie, hoci to tak znie, skôr keď to píšem, cítim ľútosť, že musím niečo také vôbec riešiť. Ale naozaj si to tu neželám. Keď si to tu spätne po pár mesiacoch bude niekto čítať, hľadajúc rady pre svoj problém, nemôžem tu nechať také typy príspevkov. Určitú moderáciu si to tu skrátka vyžaduje, aby to malo nejakú úroveň... niečo na spôsob vybodkovania vulgarizmov, len v tomto prípade ide o bolestivejší zásah. Bolestivejší, ver, že aj pre mňa, nielen pre Teba, alebo pre tých, ktorým sú takto príspevky rušené, či udelený ban. Vôbec ma takéto moderovanie nebaví, necítim sa pri ňom komfortne a je mi to v skutočnosti proti srsti. Najradšej by som bol, keby každý nejak sám od seba chápal, ako sa správať. Ale bohužiaľ, musím, lebo sa tým narušuje celkový koncept fóra a dá sa povedať, že sa spamuje hlavná téma "Ako sa máš".

Poprosím teda odteraz žiadne príspevky pod vplyvom návykovej látky. A ak vzniká otázka, že kto rozhodne, čo je pod vplyvom a čo nie, tak áno, budem to ja. Je s tým spojené, samozrejme, riziko, že vymažem a využijem ban vtedy, keď tu vplyv návykovej látky nie je. Áno, priznávam možnosť takéhoto zlého vyhodnotenia. Preto odporúčam najlepšie prispievať tak, aby o tom nebola pochybnosť, budovať si povesť prispievateľa, ktorý píše "normálne". Časom sa potom dôvera, že nepíšeš pod vplyvom, vráti. Verím tomu.

Ešte raz teda potvrdzujem, že ma to mrzí, píšem to veľmi nerád. Ale naozaj si tu takýto trend neželám, aj za cenu, že by fórum kvôli tomu padlo do prachu, lebo by všetci nesúhlasiaci odišli. Buď fórum bude mať úroveň, alebo nebude fórum. Som teraz ochotný do toho rizika ísť. Znie to, akoby som mal zrazu drzú odvahu, ale v skutočnosti mi je to veľmi ľúto. Naozaj úprimne veľmi ľúto.

Prajem Vám, pokiaľ možno, peknú nedeľu.
matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 43 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

regina, rasto, dzuli08, Juraj, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Ne 19 november 2023 - 10:37

Dobre. Nebudem uz pisat. Budem len citat a lajkovat. Nebudem uz nic pisat
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  dusan_fajnor.personal Ne 19 november 2023 - 12:01

Ako sa mám?

Ahoj

Psychicky - mentálne a duševne som na to veľmi dobre, medikament dodržiavam, terapie tiež.
Fyzicky sa dosť často zadýchavam a mávam sem tam bolesti na hrudníku, ale to je v rámci kontrolovanej diagnózy.
Duchovne som na to tiež veľmi dobre, nikto a nič ma netrápi a hlavne neotravuje.
Finančne som na tom tak, že si zatiaľ nevystačím z momentálnym dôchodkom a musím si tak na stravu požičiavať peniaze.
Zo zákulisia zamestnania som na tom tak, že aj hľadám a aj nehľadám prácu pre mňa, chodím aj nechodím na pohovry a keď už tak, ma zase vo výberovom konaní nevyberú. Gallibu robí dosť diagnóza na papieri, doktor a pracovné obmedzenia. Pracovných ponúk je kopa, ale nevyhovujú buď mne, alebo doktorovi.

Momentálne mám rozčítané dve knižky, jednu čítam o tantre od oSHo a druhú biografiu o Einšteinovi, mám ju rozčítanú na 300 strán a tak ešte chýba dočítať 200 strán. Štúdium programovacích jazykov sú zatiaľ na mŕtvom bode, mám k nim stále odpor a nechuť. Čo sa týka tretej aktivity tak dosť často sedím za TB a hrám Call of Dutty Mobile.

Čo sa týka vedenie a udržiavanie domácnosti a záhrady, tak je to o zväčša raz do dvoch, troch týždňov, hygiena dokonca raz za tri týždne. Nikam nechodím, nepotím sa, tak nevidím dôvod pravideľne robiť hygienu. Na nákupy tak chodím aj 3x/do týždňa.

Čo sa týka spoločnosti a verejnosti, som opäť odmietol šachovú sezónnu ligu a turnaje, a taktiež už niekoľko rokov som vynehal šípkovú ligu a turnaje. Šachy z dôvodu skorého ranného vstávania na zápas a šípky si pýtajú peniaze.

Čo sa týka žitia a Bytia na dôchodku, nestažujem sa, užívam si ho na plné gule, mám tak zavedený program na celý deň, čiže som neustále niečim zamestnaný. TV a rádio nepozerám, nepočúvam ich už dlhé roky, sem tam si pozriem stiahnutý film, po obede si dám pravidelne polhodinového šlofíka.

A to je pre dnešok všetko.

_________________
Od leta 2018 sa
finančne vzdelávam,
vediem osobný rast a sebarozvoj
a študujem IT - programovanie
dusan_fajnor.personal
dusan_fajnor.personal
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 169
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

rasto, dzuli08, kimi2028, Juraj, Saladin, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Ne 19 november 2023 - 14:04

Ahojte kamaráti a kamarátky, tiež sa mám veľmi dobre, čo ma napĺňa veľkou radosťou. Pri našej diagnóze nie je to totiž vždy jednoduché, ale som rád, že sa mi darí. Trocha ma mrzí, že flákam stacionár v poslednom čase. Vždy si nájdem sám alebo niekto iný dôvod, prečo nechodiť tam. Najnovšie sú proti tak viac menej rodičia, lebo je vraj chrípkové obdobie. Tento týždeň nepôjdem tiež, lebo nepôjde nám teplá voda 3 dní a ja nechcem ísť tam smradľavý... Very Happy Tak uvidíme, kedy sa tam ukážem.

Cez víkend nebolo dobre počasie, čo sa podpísalo aj na programe. Mali sme začínať mestskú futsalovú ligu, ale museli odložiť celé kolo. Hala bola celá zaplavená. Vraj až tak, že je otázne, či budeme hrať najbližšiu sobotu. Na šťastie môžem trénovať, ale tento týždeň len jeden deň z dôvodu spomínanej odstávky teplej vody.

Čo ešte robím? Tak ja mávam šachové dní teraz, čo ma teší. Pozerám momentálne ako hrajú profesionáli, keďže sú ME družstiev v Čiernej Hore. Inšpiráciu som nenašiel zatiaľ žiadnu. Chcem veľa trénovať spomínaný šach, ale je to v tom stave, že niektoré dní sa mi chce iné sa mi nechce. Budem musieť založiť asi šachový denník a tam si písať všetko o šachu.

Tiež pozerám v poslednom čase po večeroch rôzne športy v TV. Hoci dnes aj včera som bol dokonca na ženskej hádzanej. Naše dievčatá zahrali pekne a jasne postúpili ďalej...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Juraj, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Ne 19 november 2023 - 16:06

Kimi to je super ze mas koníčky. Ja som sa dostala do stavu ze ziadne koníčky nemám, nic ma neteší. Kedysi som chodila na bicykel, korčule, do sauny, nic z toho už nerobím. Zmenilo sa to po psychoze a ak nejaky cas pred nou. Dufam, že sa to raz spravi a zas budem žiť ako predtým. Cez víkendy len sedím doma, nikam nejdem, nič nerobím. Cez týždeň som v práci ktorá ma neteší a chodím do nej nerada. Taký nejaký o ničom zivot mám. Keby som bola s priateľom tak by sme myslím nieco podnikli, ale ten ke stovky km ďaleko a zatial nechcel aby som sa k nemu presťahovala. Že musí najprv rekonštruovať byt. No kvôli mne by to nemusel a keby som s ním bola, tak mu aspoň s tou rekonštrukciou pomôžem. Takto som sama v ďalekej krajine, mam tu len jedného kamaráta, s ktorým sa aj tak nedá nič robiť. Dufam ze sa moj zivot raz vráti na poriadok. Inak depresie nemám, beriem silné antidepresiva tak aspoň to. Spať môžem väčšinou dobre, ale sem sa mi stane že nemôžem spať. Naposledy nejak pred 3 týždňami. Tak nejak prežívam. Teraz je tu ešte aj to nepríjemné ročné obdobie keď vkuse len prší. Ale s priateľom pôjdeme medzi sviatkami na dovolenku. Povedal, že to je prekvapenie kam ma zoberie, mám si zobrať plavky. Predpokladám, že ma vezme niekam do kupelov lebo to som mu predtým navrhla. Tak aspoň niečo pozitívne sa risuje v mojej blízkej budúcnosti.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

rasto, kimi2028, Juraj, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Ne 19 november 2023 - 16:08

Inak nejak 16. alebo 17. decembra pojdem na SK a budem tam týždeň. Ak by sa chcel niekto stretnúť. Ja som ešte nikoho z vás nevidela. Som z Bratislavy, ale som mobilna. Rada by som vás stretla a spoznala.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Ne 19 november 2023 - 17:13

@Saladin  Já jsem psala, abys mi poslal linky o tom, jak závislému na alkoholu škodí to, když mu někdo přátelsky domlouvá. Ne linky o spasitelském komplexu, protože sis vymyslel, že jím trpím.
Co se týká empatie, nemyslím si, že bych jí měla nedostatek a že by jí trochu neškodilo. To, co vyžaduješ, je empatie vůči tobě, což jaksi z principu odmítám, protože: 1. ty taky neprojevuješ špetku empatie vůči druhým a 2. ty máš asi s alkoholem nějaký problém, že ti vadí jakákoliv zmínka o něm, ale to není problém v tom, že o něm píšeme, ale problém v tom, že ti to vadí. Chápu třeba, že ti vadí, když někdo alkohol vychvaluje, ale to já jsem nedělala.
Omlouvám se za drsný příspěvek, ale jsem docela vytočená tím, jak jsi na mě zaútočil.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Catherin4, janka,janka and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 43 Empty Môj príbeh

Odoslať  bellator Ne 19 november 2023 - 17:58

Ahojte, som tu nový, preto by som chcel zhruba priblížiť môj problém.
Liečim sa psychiatricky vyše 20 rokov. Bral som rôzne lieky, menili mi lekári diagnózy, aktuálne mám diagnózu "zmiešané obsesivne myšlienky a konania". A stále sa necítim dobre. Problémy mám aj v manželstve. Sme bezdetní a manželka to zle znáša. Popritom prejavy mojej choroby, proste je pri mne nešťastná. Až tak, že ma v jari tohto roku podvádzala a otehotnela s iným.
Odvtedy som vnútorne zomrel. Napriek tomu som ju prijal aj s tým, že čaká dieťa od iného a chceli sme založiť rodinu. No v piatom mesiaci potratila. A tak nám nezostalo nič, žiadna rodina a navyše rozvrateny vzťah.
Neviem, čo ďalej. Splacame spoločnú hypotéku na byt, máme sa aj radi, aj sa neznášame... Proste ani spolu zostať, ani sa rozísť.
Ťažko to nesiem, zle spavam, vracajú sa mi ťažké psychické stavy. Svoju rolu hraje aj alkohol, aj keď sa snažím ho obmedzovať.
Budúci týždeň idem k svojej psychiatričke, dúfam, že mi pomôže. Možno iné lieky, a viem, že musím úplne sa vzdať alkoholu.
Ale neviem, čo ďalej v živote. Nedokážem už manželke veriť. Bývať sám tiež nechcem. Aj finančne by som to ledva utiahol.
Teda takto je so mnou. Ďakujem za prečítanie.
bellator
bellator
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 17.11.2023
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Košice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Ne 19 november 2023 - 18:09

motylek napísal:ty taky neprojevuješ špetku empatie vůči druhým
Holka nešťastná, a na to si došla ako?? Okrem toho, empatia nie je odmena za to, že niekto spĺňa tvoje podmienky - to je čistý kalkul a manipulácia. Tvoju empatiu si druhí nezasluhujú, ale naopak ju dostávajú.. zadarmo, len tak - ak ju ovšem máš. A o tom, či ju máš nerozhoduješ ty ("myslím si, že mám hafo empatie") ale tí, ku ktorým sa správaš a naopak nesprávaš empaticky. Empatiu buď máš alebo ju nemáš a ak ju nemáš, tak ju maximálne len predstieraš. Ľudia, ktorí majú skutočnú empatiu, ju aplikujú za každých okolností vždy a všade - pretože je ich súčasťou.. a nie len keď sa im to hodí do krámu ("empatie vůči tobě z principu odmítám"). Je to ako s dýchaním. To tiež nevypneš, keď sa ti to nehodí. Pretože by si umrela..

Cítiš, IMO nesprávne, že som na teba zaútočil. A preto ako typický "empatický" človek, kontra-útočíš na mňa starozákonnou formou oko za oko, zub za zub. Zlodej kričí, chyťte zlodeja. Kam sa podela tvoja empatia? A pritom môj komentár nebol adresovaný konkrétne tebe - to si si vztiahla na seba. Nie si jediná, ktorá dohovárala Sweetheart-ovi, že. Písal som to všeobecne, čo sa v podobných situáciach môže diať. Cítiš sa dotknutá a tak "empaticky" obviňuješ (že neprejavujem štipku empatie voči druhým). Vytváraš si nesprávne domnieky (že mám údajne problém s alkoholom).

Tvoje lacné ospravedlnenie NEprijímam. Pretože v reálnom živote to nefunguje tak, že vylepíš druhému facku, ak si myslíš, že ti niekto ublížil a potom sa lacno "ospravedlníš". Na rozdiel od zvierat sme (by sme mali byť) civilizované tvory, ktoré majú schopnosť konať inak ako cítia. Aj to je súčasťou empatie..
_____
Apropos, napísal som sem moju skúsenosť s alkoholom v dobrej viere, že to možno pomôže niekomu v podobnej situácii. A ako vysvetlenie, prečo reagujem na túto tému podráždenejšie - a nie na to, aby som ti poskytol zbraň, ktorú použiješ proti mne v argumentácii. (to je vyslovene v priamom rozpore s empatiou).

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 43 z 83 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 63 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore