Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 41 z 83 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 62 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 41 Empty Schyzoafektívna porucha-depresivny typ

Odoslať  Jaro91 Št 16 november 2023 - 17:30

Dobrý deň prosím vás mam problém mam 32 rokov a od svojich zhruba 18 rokov sa liečim na schyzoafektívnu poruchu-depresívny typ so stredne ťažkou depresiou boli tam aj rôzne fóbie agorafobia, socialna fobia, anxieta, ochorenie endogénnej povahy s derealizáciou a depersonalizáciou ktorá mi odvtedy ničí život tie symptómy sú hrozne stále som ako v clone zle sa mi premýšľa neviem sa sústrediť nemám jasnú myseľ ani energiu v mysli občas mi to ustúpi ale stále už toľké roky ňou trpím, a asi pred 4 mesiacmi som si trošku vypil ale nie moc a vôbec som sa nevedel opiť a odvtedy ma občas pichne v hlave ako špendlíkom a bojím sa či som si nejak nepoškodil mozog. Začalo sa to v škole kde sa mi stali nepríjemné zážitky a stále sa mi to mlelo v hlave a tým začal raz v triede derealizačný atak z tých neustálych obáv a úzkosti. Psychiatrička mi povedala že to môže byť pozostatok z choroby prosím vás nevedel by mi niekto poradiť ako s DP/DR bojovať čo ju vlastne živí?
Jaro91
Jaro91
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 1
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 16.11.2023
Bydlisko Bydlisko : Slovensko - kysuce

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Št 16 november 2023 - 18:26

Hlásím, že výsledky jsou u syna opět negativní.
Syn tedy dobere 7 dní dvojnásobek Biseptolu a bude pokračovat s normální dávkou.
Pořád ho ale pálí při čůrání. Prý to může být kvasinková infekce, takže se bude natírat tam dole Canestenem.
A pokud pálení nepřestane, tak je to prostě tím, že má v sobě cizí těleso.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Št 16 november 2023 - 21:00

Motylek, Biseptol su sirokospektralne antibiotika, to mu musi zabrat. Ja som mal zlateho stafylokoka "MRSA" a tieto jedine zaberaju na zlateho stafylokoka, a MRSA je odolna na antibiotika. Ale Biseptol je silny, to mu musi zabrat. Bude to v pohode
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Matej, rasto, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Št 16 november 2023 - 21:42

@Sweetheart Děkuju. Ďakujem
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Št 16 november 2023 - 22:07

Ahojte, ja sa opytam, zas mi tu volakto nada. Ale mozem byt alkoholik, ked mi len vyslovene vino chuti? Ja neznesem tvrdy alkohol, vodka alebo tie "spickove" alkohole, ze brandy, whisky. Mne je zle, len tu chut, ked si predstavim. Lebo v poslednej dobe, aj z vina mam jake tazoby na bruchu. Kamaratka, co si lubi vypit, ma nahovara na Skinny beach. To je pol deci alebo deci vodky a dva deci sody alebo mineralky. Ale mne je zle, len si na vodku spomeniem. Ona mi este vypravala, ze nech si citron alebo limetku do toho dam, ze to ani citit nebudem tu vodku. Ale mne sa hnusi ten tvrdy alkohol, neviem si pomoct. Mozem byt alkoholik, ze len vino pijem? Sak keby som alkoholik, vypijem vsetko, nie? Ja vyslovene, len vino pijem. Mne tvrdy alkohol nechuti absolutne. Este aj ta kamaratka, co ma nahovara na Skinny beach, zevraj je to lepsie jak vino, sak aj ona pila tristo rokov vino. Ze Skinny beach, ze je to lepsie, ze vino robi alergie, ze vodka je cisty alkohol, ze nech si citron alebo limetku vystavim do toho. Ale ja zacitim vodku a hnusne mi je, ja to nemozem. To mozem byt alkoholik? Sak mne sa hnusia tie alkohole, aj pivo, len vino mi chuti, mne to nechuti tvrde a z piva sa dogrcam, len si cucnem :-D sak, keby som alkoholik, vypijem vsetko, nie? Neviem, co si mam myslet. Ma to niekto takto? Vinecko si dam :-D Ale pivo, vodku, whiskey, konaky, fernet a vsetko ine, dogrcal by som sa. Ale zas druhy kamarat mi vypraval, ze jak mi pivo nemoze chutit. Asi som debilny, ale mne je nechutna ta horka chut. A nechapem, jak si to volakto moze dat cez leto, od smadu pivo. Keby si dam pivo cez leto, od smadu, tak sa napijem z rieky hocikde, fuj. Mozem aj takto byt alkoholik? Sak ja len to vino popijam, mne pivo, tvrde nechuti. Ja som neni alkoholik, nie? To by som vyslopam rad-radom, ale ja sa dogrcam z piva, zo skinny beach, Whiskey, Cognac, likery, neviem co. To mozem byt alkoholik len vyslovene z vina? Moze to byt?
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

rasto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Št 16 november 2023 - 22:29

Sweetheart ano môžeš byť alkoholik aj ked piješ len víno. To je jedno aký alkohol piješ. Ide o to koľko ho piješ a ako často. Ja na tvojom mieste by som radšej alkohol obmedzila, ničíš si zdravie a riskuješ že sa z teba stane alkoholik. A to je cesta do pekla.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, rasto, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  rasto Št 16 november 2023 - 23:01

sweeatheart nemusis bit alkoholik ak poznas mieru niekto popija v malych davkach cely zivot a nestane sa zavisly pozor by si si mal davat ak uz bez alkoholu nevydrzis dlhsy cas a mas nutkanie stale popijat ale ak ti vyno roby na vvoju chorobu dobre tak si daj ale z mierov lebo vsetkeho moc skodi.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 502
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Št 16 november 2023 - 23:07

@Sweetheart Souhlasím s @Catherin4 a dodávám, že když se denně opíjíš, tak už to je alkoholismus, i když jde o víno.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

rasto, Catherin4 and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Pi 17 november 2023 - 8:09

Mne prepina dneska, budem len lezat, aby si to nikto nevsimol. Ked sa pozrem na fotku, tak viem, co si mysleli, predtym, jak sa odfotili. A v hlave vidim pribeh, jak sa isli fotit. Mne dneska preplo. Budem len lezat, aby si to nikto nevsimol. A mam falosne spomienky, ale viem, ze sa to nestalo. Mne preplo normalne. Si pamatam napriklad, ze sme so psom boli v aute a on mal slnecne okuliare. Ale to je falosna spomienka. A teraz som pri chladnicke a som v posteli, to su falosne spomienky. Dam si olanzapin 10mg rychlo, mne preplo. Ma to volakto? Ale viem tie falosne spomienky oddelit od normalnych spomienok. Skrecok chodi po budicke a ja ho vidim v hlave v zivotnej velkosti, jaky je tlstucky 😀 ale on chodi len v jeho budicke teraz. Mne preplo. Mam atak, ale jaky silny. A je osem hodin este len. A nemozem dychat, to co mam jaky atak silny, neda sa mi ani plakat.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Pi 17 november 2023 - 13:17

@Sweetheart Ještě dostaneš ataku z toho alkoholu. Neměl bys pít, když jsi nemocný. Alkohol je pro tebe ještě větší jed než pro zdravé lidi.
Myslíme to s tebou dobře my všichni, co tě tady přátelsky upozorňujeme. A už ti to říkají i tvoji kamarádi, kteří tě znají, a nedáš si říct. To je vidět, jak je ta tvoje závislost silná.
Jsi závislý na alkoholu, přiznej si to už konečně. Víš, že se s tím dá něco dělat. Můžeš jít na léčení, pomůžou ti. Ale toho démona alkoholu by ses prostě musel vzdát.
A neříkej, že ti alkohol nic zlého nedělá. Jsi inteligentní člověk, ale pod vlivem alkoholu tady píšeš hrozné blbosti. Alkohol z tebe dělá blbečka.
A co my nemůžeme posoudit, ale psal jsi tady, že ti to říkali kamarádi - vlivem alkoholu o sebe přestáváš dbát. Chceš být špinavý a zanedbaný jako bezdomovec? To z tebe taky dělá alkohol.
A co je nejhorší, alkohol ti dřív nebo později opravdu způsobí další ataku.
To všechno zlé ti dělá alkohol. I když zezačátku máš pocit, že ti dělá dobře. To je jen chvilka štěstí, která si vybere svou krutou daň.
Prosím tě, přiznej si, že jsi alkoholik, a místo oplakávání sám sebe pro sebe něco udělej - zvedni telefon a zavolej do léčebny, že se potřebuješ z toho vyléčit. Oni ti pomůžou, nikdo jiný ti nepomůže, ale musíš chtít ty sám. Alkohol ti pomáhá jen dočasně, ale nakonec tě zničí.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Juraj, Catherin4 and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Matej Pi 17 november 2023 - 17:40

Ahojte, priatelia. Dojatie 2

Mám sa v podstate asi aj dobre, pričom je súčasne pravdou, že sa mi stupňuje stres. To nie je vlastne žiadne prekvapenie. Nejako to beriem už aj ako súčasť "veci". Snažím sa skúsenosti s rozmanitými podobami stresu využiť aspoň trošku na osobný rast, resp. na učenie sa regulovať svoje emócie a pocity, aby ma všetky tie prípadné úzkosti nevalcovali. To zahŕňa snahu o odstup od vlastnej mysle v zmysle metakognície. Potom to využívam aj na také veci, ako je prežívanie strachu a tiež na prekonávanie lenivosti vo vzťahu k povinnostiam. Znie to síce pekne, ale musím byť úprimný a jedným dychom aj dodať, že moja miera úspešnosti v tejto veci nie je úplne super. Hovorím si však, že ak znížim vďaka týmto snahám subjektívnu intenzitu prežívania vlastného trápenia aspoň o niečo, tak to má zmysel. Uf

Ak by som mal byť stručný a vynechať detaily, tak v práci i v škole je to zhruba ok. Sú chvíle, kedy sa trápim pod ťarchou záťaže, ale ako som spomenul vyššie, beriem to vlastne už ako nevyhnutný jav. Aj v škole máme toho navalené vyše hlavy, ale tak chcel som študovať, tak nech študujem. Patrí to k tomu. Aj všetky tie slzičky, ranné depky, keď sa človeku nechce vstávať, večerné príchody domov z práce, keď je človek vyšťavený zo všetkého a vie, že ide vlastne večer "na ďalšiu šichtu" ťahať aspoň do polnoci na školských veciach. Všetky tie neumyté riady, všetky tie polotovary, čo si človek zohrieva narýchlo v mikrovlnke, lebo určite nemá čas variť. Tie ustavičné striedania veľkého nadšenia s depkami, kedy sa človek sám seba pýta, či je toto naozaj to, čo skutočne chce. A teda aj dobré chvíle, kedy ide všetko ako masle a človek má pocit parádnej produktivity. Ako aj vzápätí zlé chvíle, plné pochybností, depky, lemravosti, prokrastinácie, apatie, či frustrácie. Myslím si už, že by som bol už ďalej iba naivný, ak by som túžil po tom, že to všetko pôjde už len dobre. Ono to vlastne ani nemá byť pohodlné predsa... si vravím. Už na začiatku som si vlastne vravel ten citát: "Nepotrebujem, aby to bolo ľahké. Stačí mi, že je to možné." Je čas tento citát oprášiť a držať sa ho. Bezradný

Rovnako aj v práci... je už rozbehnutá sezóna. Vo viacerých veciach, aj dôležitých, mám časový sklz. Ale učím sa s tým žiť... a nefrustrovať sa tým. V skutočnosti sa mi to zo strany vedenia vlastne priamo ani nevyčíta, takže jediný skutočný sudca, ktorý ma za to chce trestať a odsudzovať, som si vlastne ja sám. A tak sa snažím upokojiť a byť voči sebe viac priateľský. Myslím, že sa mi to vlastne aj darí... darí akceptovať, že nie som skrátka dokonalý. Nie som a nemôžem byť. Embarassed

Celkovo teda po duševnej stránke toto hektické obdobie ako-tak zvládam. Ak sa na to podívam s nadhľadom, s odstupom od jednotlivých striedajúcich sa fáz. Známku by som dal, čo sa týka prežívania, asi dvoječku.

Ďakujem Vám, kamaráti, za vypočutie. Prajem Vám všetko dobré, držme sa! community together

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 41 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

rasto, Juraj, Catherin4, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Highlander Pi 17 november 2023 - 20:42

Nemyslím si, že by alkohol musel způsobit další ataku. Třeba já piju už přes 20 let, a měl jsem jednu ataku schizofrenie před 20 lety a neopakovalo se to. Alkohol mi pomáhá překonat nudu a prázdnotu. Tím to nechci nějak obhajovat, samozřejmě to škodí.
Highlander
Highlander
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 8
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 19.04.2023

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 41 z 83 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 62 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore